MEJ v atletike: Daniel Kováč s druhým najlepším výkonom v slovenskej výprave

Boras 21.7.2019 (SAZ) - Vo švédskom Borase bojovali najlepší atléti starého kontinentu do 19 rokov na ME. Slovenský atletický zväz vyslal na podujatie16-člennú výpravu.

V posledný deň šampionátu potešili chodci na 10 km trati. Daniel Kováč, člen NŠC skončil v osobnom rekorde 43:54 na 10. mieste a po minuloročnom 9. mieste na ME do 18 rokov opäť potvrdil, že patrí do najlepšej európskej desiatky. Ľubomír Kubiš z Dubnice obsadil 12. miesto z 22 štartujúcich.

Kováčov tréner Peter Mečiar bol spokojný. „Dano absolvoval dobrú prípravu, a preto sme verili, že môžeme myslieť na prvú desiatku. Potešil ma aj osobný rekord, pretože ten sa na vrcholnom podujatí veľmi cení. Dano je len prvý rok junior a z prvej desiatky bol tretí najmladší. Samozrejme, vždy to môže byť lepšie. Ak sa chceme posunúť ešte na lepšie umiestnenia, čaká nás veľa práce. Európska konkurencia je veľmi tvrdá,“ povedal tréner Mečiar.

„Ďakujem trénerovi za starostlivosť a všetko, čo pre mňa robí. Po minulom roku ma opäť skvele pripravil na majstrovstvá Európy. Chcel som skončiť v prvej osmičke, som desiaty a viem, na čom musím ešte popracovať,“ vyjadril sa Daniel Kováč, 18-ročný chalan zo Šale. Jeho 10. miesto bolo druhé najúspešnejšie vystúpenie slovenskej výpravy.


Foto: sprava tréner Peter Mečiar a chodec Daniel Kováč