MEJ v atletike: Oliver Murcko skončil celkovo 15.

Boras 19. júla (TASR) - Slovenský atlét a člen NŠC Oliver Murcko priamo postúpil do semifinále behu na 200 m na jubilejných 25. juniorských majstrovstvách Európy vo švédskom Borase, vo štvrtom rozbehu skončil po diskvalifikácii Poliaka Patryka Wykrotu na štvrtom mieste, ale ďalej by sa dostal aj z piatej priečky na základe času 21,82 s. Za svojím sezónnym maximom z 23. júna v Bratislave zaostal zverenec Štefana Bielika totiž len o 8 stotín. Murcko, vlani siedmy na OH mládeže v Buenos Aires, dosiahol v Borase 21. čas z 33 šprintérov. Do sobotných bojov prešlo 24 z 33 šprintérov. 

Avšak ani výrazné zlepšenie sezónneho maxima nestačilo Oliverovi Murckovi k postupu do finále behu na 200 m. V II. semifinále skončil šiesty časom 21,58 (vietor -0,1 m/s) a o 16 stotín si zlepšil svoj najlepší tohtoročný výkon z júnových juniorských M-SR v Bratislave.

Osemnásťročný Murcko skončil celkovo na 15. mieste, čím výrazne prekročil papierové predpoklady, keďže z 23 semifinalistov mal na konte druhý najslabší výkon v roku 2019. Do elitnej osmičky sa z každého z troch behov kvalifikovali priamo prví dvaja plus ďalší dvaja s najlepšími časmi – posledný postupový bol 21,36.


Foto Pavol Uhrín: Oliver Murcko na MEJ v Borase