MEJ v rýchlostnej kanoistike: Darilo sa aj športovcom NŠC

Plovdiv 15. - 17. júl 2016 (sport.sme.sk; canoe.sk) -  Mladí slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike si vybojovali tri medaily (bilancia: 1 - 1 - 1) na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v bulharskom Plovdive.Všetky získali v kategórii juniorov.

V piatok večer sa z najcennejšieho kovu radovali členovia štvorkajaka na 500 m, v spoločnej lodi boli Csaba Zalka, Martin Nemček, Samuel Baláž a Milan Fraňa (ostatní dvaja sú v podpore NŠC).

V nedeľu predpoludním získal slovenský dvojkajak v Samuel Baláž (NŠC) a Csaba Zalka  striebro v K2 na 1000 m časom 3:15,936 min. Za víťaznou posádkou Veľkej Británie zaostali o necelú sekundu, tretie miesto obsadilo Maďarsko. Pri popoludňajšom vyvrcholení tohto kontinentálneho šampionátu skompletizoval svoju zbierku Zalka individuálnym bronzom vo finále K1 na 200 m.

V popoludňajšom finálovom bloku na 200 metrov okrem Zalku a jeho bronzu v K1 malo Slovensko v A-finále už iba jedno zastúpenie: Lucia Oršulová bola siedma v singlkajaku junioriek.

Zo štyroch účastí v "béčkovom" finále si najlepšie počínal Jakub Lutaš, ktorého klasifikovali v C1 juniorov na druhom, celkovo na 11. mieste.

Medzi pretekármi do 23 rokov sa duo Daniel Szokol, Adam Botek zmestilo v konečnom účtovaní disciplíny K2 do elitného tucta, v nedeľu ich klasifikovali v rámci B-finále na tretej pozícii.