Minister Juraj Draxler prijal úspešnú reprezentantku Slovenska v snoubordingu Klaudiu Medlovú

Bratislava, 2.3.2015 (minedu.sk) - Klaudia Medlová v januári príjemne prekvapila ziskom bronzovej medaily v disciplíne slopestyle a štvrtým miestom v disciplíne big air na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu. Tým sa 21-ročná členka NŠC, zverenkyňa trénera Mareka Hliničana sa stala prvou športovkyňu Slovenskej lyžiarskej asociácie, ktorá si z majstrovstiev sveta priniesla medailu. Vo februári navyše pridala do zbierky ďalšie bronzové medaily zo svetového pohára v kanadskom Stonehame.

Na stretnutí s ministrom školstva Jurajom Draxlerom dnes hovorila aj o svojich ambíciách trénovať a študovať v Amerike. Minister vyjadril obdiv k úspechom, ktoré dosiahla a poprial jej najmä zdravie, silu prekonávať vlastné možnosti a splnenie cieľov, ktoré si predsavzala. Zároveň ocenil, že je príkladom aj pre ďalších žiakov a študentov, ktorí by sa mohli aktívne venovať športu.

Klaudia Medlová stála prvýkrát na lyžiach keď mala 4 roky. Aktívne sa venovala športovej gymnastike, čo je podľa jej slov dobrý základ k akémukoľvek športu. Keď mala 10 rokov, lyže vymenila za snowboard a dostavili sa prvé úspechy: ôsme miesto na majstrovstvách sveta v Španielsku, šieste miesto na amerických pretekoch Dew Tour či tretie miesto na juniorských majstrovstvách na Novom Zélande.

Klaudia sníva o tom, že by raz súťažila na populárnom podujatí X-Games v americkom Aspene. V týchto týždňoch ju však čakajú maturity na Gymnáziu v Liptovskom Mikuláši. Vo voľnom čase rada vytiahne skateboard a v budúcnosti by sa chcela viac venovať aj surfovaniu, aby si zdokonalila techniku v snowboardingu. Výkonný výbor Slovenského olympijského výboru ju už pridal do tímu reprezentantov na zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu.

Na stretnutí sa zúčastnil aj riaditeľ Národného šporového centra Boris Čavajda.
 
Fotogalériu zo stretnutia, pozri tu.

Reportáž k hodnoteniu sezóny očami Klaudie Medlovej a trénera Hliničana, pozri v príspevku RTVS z 4.3. Góly -body-sekundy od min. 11:26 do 12:25 tu.