MOV: Barteková predsedníčkou koordinačnej komisie pre III. ZOH mládeže

Bratislava 27. 10. (TASR) - Športová strelkyňa Danka Barteková (na snímke TASR) dosiahla ďalší prenikavý úspech na diplomatickom poli, keď ju prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach vymenoval za predsedníčku koordinačnej komisie pre III. ZOH mládeže. Tie sa budú v roku 2020 konať vo švajčiarskom Lausanne.

K čerstvému úspechu jej telefonicky zagratuloval predseda slovenského parlamentu Peter Pellegrini. "Je to pocta pre Slovensko. Máme doma športovkyňu, ktorá Slovensko významným spôsobom reprezentuje, a odteraz bude mať nemalý podiel na formovaní svetového športu a mládeže v ňom," vyhlásil Peter Pellegrini.

Danka Barteková bude stáť na čele komisie s veľmi zaujímavým zložením. Jej ďalšími členmi sú legendárny skokan o žrdi, prezident NOV Ukrajiny a viceprezident Medzinárodnej federácie atletických asociácií Sergej Bubka, dánsky korunný princ Frederik, členka exekutívy Asociácie národných olympijských výborov (ANOV) Nese Gündoganová z Turecka, výkonný šéf organizačného výboru ZOH mládeže 2016 v Lillehammeri Tomas Holmestad a generálna sekretárka Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Sarah Lewisová.

Komisia bude dohliadať jednak na prípravy ZOHM vo švajčiarskom Lausanne, a zároveň sa postará o koordináciu prípravných prác mládežníckej zimnej olympiády.