MS Gwangju: Synchronizované plávanie

Bratislava 22.7.2019 (SPF-Jana McDonnell) - MS 2019 Gwangju (KOR) - Synchronizované plávanie

Výprava slovenských synchronizovaných plavkýň pod vedením vedúcej výpravy Jany Labudovej a reprezentačných tréneriek Nory Szauder a Moniky Thuringerovej sa dnes, v pondelok doobeda, vracia naspäť na Slovensko z dejiska tohtoročných Majstrovstiev sveta. 


Foto: tímová zostava na MS v kórejskom Gwangju
 
V Gwangju malo Slovensko zastúpenie v 6. disciplínach - voľné a technické sóla, voľné a technické páry, voľné tímy a voľné kombinácie. Po svetovom šampionáte v Budapešti pred 2 rokmi malo Slovensko druhýkrát za sebou zastúpenie na vrcholnom svetovom šampionáte aj v tímových zostavách a po takmer 20 rokoch sme mali zastúpenie aj v rozhodcovskom zbore prostredníctvom našej FINA A rozhodkyne Lucie Shepard. 
 
Zhodnotenie pôsobenia v jednotlivých disciplínach:
 
Technické sólové zostavy - mierne nás mrzí "nula" na piatom elemente v technickom sóle Nadi Daabousovej (členka NŠC), kvôli ktorej skončila na 22. mieste s počtom bodov 71,3210 keďže svoju zostavu zaplávala veľmi pekne a nebyť posledného technického elementu tak predpokladáme, že by sa Nada umiestnila na konečnom 15.-16. mieste. 
 
Technické párové zostavy - reprezentačný pár Nada Daabousová a Diana Miškechová, obe členky NŠC, podali výborný výkon. Z pohľadu synchronizácie zašli svoju zostavu vynikajúco, nechýbalo ani veľmi dobré pokrytie priestoru bazéna, ktoré je taktiež veľmi dôležité pri prevedení jednotlivých zostáv. S celkovým počtom bodov 76,6795 sa dievčatá umiestnili na konečnom 24. mieste s čím sme nateraz veľmi spokojní. V aktuálnej sezóne je to ich najlepšie bodové ohodnotenie za ich technickú párovú zostavu.
 
Voľné sólové zostavy - Nada Daabousová-NŠC zaplávala svoju sólovú zostavu na hudbu z filmu Spiderman veľmi pekne a z celkového počtu 32 pretekárok sa umiestnila s počtom bodov 78,1667 na konečnom 19. mieste. Súťaž bola veľmi tesná, keďže pretekárky na 16. - 19. mieste mali všetky po 78 bodov. 
 
Voľné párové zostavy- Súťaž voľných párových zostáv bola najdlhšie trvajúcou disciplínou v rámci súťaží v synchronizovanom plávaní na tohtoročných MS. Počas viac ako 4 hodín sa predstavilo spolu 45 párov vrátane nášho páru Nada Daabousová a Diana Miškechová. Členky NŠC sa umiestnili na konečnom 24. mieste s celkovým počtom bodov 77,1333 pričom od 23. miesta ich delilo len 0,1 boda.
 
Voľné tímové zostavy- Naše reprezentantky Hana Bartovičová, Chiara Diky, Anastasia Iakovlev-NŠC, Laura Lisá-NŠC, Linda McDonnell, Diana Miškechová-NŠC, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková (náhr. Júlia Bacharová, Viktória Riegerová) podali so svojou tímovou zostavou najlepší tohtoročný výkon čo sa premietlo aj do najvyššieho bodového ohodnotenia za celú sezónu. Náš tím, ktorý patrí medzi tie najmladšie z celého štartového poľa, získal 75,3333 boda a skončil na celkovom 21. mieste v disciplíne, v ktorej bola tento rok oveľa silnejšia konkurencia ako na predchádzajúcich MS v Budapešti.
 
Voľné kombinované zostavy- Záverečnou disciplínou pre slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní bola súťaž voľných kombinovaných zostáv, v ktorej sa predstavila Hana Bartovičová, Nada Daabousová-NŠC, Chiara Diky, Anastasia Iakovlev-NŠC, Laura Lisá-NŠC, Linda McDonnell, Diana Miškechová-NŠC, Barbora Novotná, Viktória Riegerová, Rebecca Slezáková (náhr. Júlia Bacharová, Silvia Solymosyová). Toto je obľúbená zostava našich dievčat, plávajú ju na hudbu kapely Guns N' Roses a pri každom ich vystúpení z nich vyžaruje úžasná energia a radosť. Podobne ako pri voľnej tímovej zostave, aj pri voľnej kombinovanej zostave podali naše dievčatá najlepší výkon sezóny, ktorý aj bol ohodnotený doteraz najlepšími známkami. Mierne nás môže mrzieť to, že sme boli tak blízko finále na MS v tejto disciplíne, avšak aj napriek tomu, dievčatá svojim 13. miestom na Majstrovstvách sveta dali krásnu bodku za celou náročnou sezónou.