MS v atletike: Repčíkovi (NŠ) chýbal kúsok šťastiaPeking 22. augusta (TASR)
- V úvodnom dni na MS atlétov v Pekingu boli na programe tri finálové disciplíny, okrem maratónu mužov aj ženská guľa a 10.000 m mužov. Bilanciu začali ukrajovať aj Slováci, v kvalifikácii kladivárov Marcel Lomnický, v rozbehoch na 800 m Jozef Repčík (športovec NŠC) a v kvalifikácii trojskokaniek Dana Velďáková.

V rozbehu na 800 m sa usiloval svoj štvrtý štart na MS konečne premeniť na postup do semifinále Jozef Repčík. Traja najlepší z každého behu postupovali priamo, šiesti s časom, Repčík nastúpil v druhom rozbehu a nemal to jednoduché. Jedným zo súperov mu bol obhajca titulu Etiópčan Aman, podľa sezónnych časov medzi favoritov patril aj Francúz Bosse, za pomerne rovnocenného súpera pre Repčíka sa považoval Talian Benedetti. Slovenský polkár vybehol na trať vo vonkajšej 8. dráhe, postupne sa prepracoval vpred, po 400 m bol na tretej pozícii, dokonca pred Amanom, posunul sa na druhú, pred záverečnou zákrutou na prvú, prežil aj miernu kolíziu, no vo finiši ho predstihli štyria súperi a musel sa spoliehať na čas 1:48,26, ktorý by ho posunul do semifinále. Tretí rozbeh mu ubral nádeje, rýchlejší od neho boli až traja a keď vo 4. rozbehu pribudli s časom ďalší štyria, Repčík stratil definitívne nádej a štvrtýkrát v kariére skončil na MS už v 1. kole.

 Medzi 44 štartujúcimi obsadil Repčík 28. miesto, ako posledný 24-tý postúpil s časom 1:47,03 Etiópčan Umar.Jozef Repčík bol smutný aj preto, že to nebol beh, na aký sa pripravil. "Myslel som si, že tempo bude udávať Francúz Bosse, no nemal sa k tomu. Zaradil som sa na 3. miesto, snažil sa udržiavať dobrú pozíciu. Po prvom kole som už vedel, že je to pomalé, preto som ťahal, do poslednej stovky som zbiehal prvý. Bol to dobrý pocit, no nakoniec v posledných dvoch troch krokoch ma z oboch strán predbehli. Časom sa postupovať nedalo, ja som sa do trojky nezmestil. Potreboval som aj kúsok šťastia, dal som do toho všetko, aj tréner mi povedal, že mi nemá čo vyčítať. Osemstovka sa tak behá, jeden rozbeh je rýchlejší, iný pomalší, táto disciplína mi pripadá občas trochu nefér. Nepodal som zlý výkon, nestvrdol som, len viac frekvencie mi v závere chýbalo."