MS v plávaní v krátkom bazéne: Klobučník na 200 m prsia v novom slovenskom rekorde

Slovenský reprezentant  a člen NŠC Tomáš Klobučník zaplával na plaveckých majstrovstvách sveta v krátkom bazéne v tureckom Istanbule v piatkových rozplavbách na 200 m prsia nový slovenský rekord 2:07,96 min. Na postup medzi finálovú osmičku bolo potrebných 2:06,05 min. Klobučník napokon medzi 51 prsiarmi skončil na 12. mieste. Účastník olympijských hier v Londýne držal aj predchádzajúce slovenské maximum, čas 2:08,81 dosiahol v novembri na európskom šampionáte v Chartres.

Od postupu medzi elitnú finálovú osmičku ho v nabitej konkurencii delili takmer dve sekundy. "Snažil som sa naháňať vedľa mňa plávajúceho kamaráta Ukrajinca Borysika, ktorý skončil napokon deviaty. Som spokojný, že som zaplával rýchlejší čas ako na Európe a dostal som sa prvýkrát pod hranicu 2:08. Vždy sa dá ešte niečo zlepšiť, no myslím si, že byť dvanásty na svete nie je zlé. Teraz bude po náročnej sezóne nasledovať voľno a školské povinnosti," povedal Klobučník.

Richard Nagy obsadil na 400 m v.sp. 31. miesto časom 3:49,38, za vlastným slovenským rekordom z októbrového podujatia Svetového pohára v Berlíne zaostal o vyše dve sekundy. Vo svojej najsilnejšej disciplíne 1500 m voľný spôsob obsadil konečné 23. miesto časom 15:08,17 min.

V sobotňajších rozplavbách Denisa Smolenová sužovaná chorobou skončila na 100 m motýlik na 31. priečke časom 1:00,77.

Zdroj: SITA, TASR, 15. decembra 2012