MSJ box: Meszároš s prehrou, Csemez s výhrou v turnaji postupuje

Petrohrad 21. 11. 2016 (Tomi Kid Kovács) -  Od 17.11.2016 sa v ruskom Petrohrade konajú majstrovstvá sveta v boxe kategórie starších dorastencov /17-18  rokov/.  Prítomných je 351 boxerov zo 63 štátov sveta. Veľmi zaujímavé je sledovať rôzne národnosti, zvyky a kultúru. Slovensko reprezentujú traja boxeri, a to vo váhových kategóriách  56 kg  Filip Meszároš, 69 kg Andrej Csemez a 91 kg Dávid Michálek. Prví dvaja boxeri sú zverenci z KO BOX CLUBU Galanta a sú zaradení do podpory Národného športového centra. Dávid je z boxerského oddielu ABC Malacky.


Foto Tomi KID Kovács: výprava SR v Petrohrade

Bohužiaľ  náš "najmenší" sa už so šampionátom rozlúčil po úvodnej prehre s anglickým boxerom. Filip Meszároš veľmi ťažko znášal prehru ešte hodiny po zápase.
Tréner NŠC Tomi KID Kovács: "Los nám pridelil to najťažšie, čo sme mohli dostať. Filip dostal majstra Európy a bronzového medailistu zo sveta, ktorého volajú v Anglicku supertalent. Štýl Angličana vôbec Filipovi nepasoval; bojoval, ale na veľmi šikovného súpera to nestačilo. Na druhý deň sa dozvedel, že na body neprehral s hocijakým reprezentantom, čo trochu upokojilo jeho sebavedomie. Po zápase nechápavo vravel, že koľko boxerov, ktorých tento rok porazil postupujú ďalej a on hneď vypadol.  Vysvetlil som mu, že ak chceme byť najlepší, tak sa treba vyrovnať so všetkým. Treba ďalej tvrdo pracovať. Áno, mal pravdu, je tu dosť medailistov z majstrovstiev Európy a silných reprezentantov, ktorých v minulosti presvedčivo zdolal. Teraz je to už za nami. Musíme sa zdvihnúť a ideme ďalej."

Včera sa do rongu postavil Andrej " Bandi " Csemez. Po veľmi ťažkom a bojovnom zápase bol Bandi úspešnjší. Doslova sa pobil a vyhral  nad kvalitným írskym boxerom. Reprezentant Írska v prvom zápase porazil Thajského majstra v treťom kole TKO. V zápase so slovenským reprezentantom však jeho tvrdosť nestačila na šikovnosť a mimoriadnu techniku Bandiho.
Tréner NŠC Tomi KID Kovács: "Bol to veľký boj o každý centimeter v ringu. Po skončení zápasu však prišla odmena. Bandi vyhral v pomere 3:2 a my sme mali obrovskú radosť! Prvé zápasy sú na takýchto súťažiach vždy najťažšie a boxeri sa potrebujú rozboxovať.  Máme cenný skalp a dokázali sme poraziť boxera  z jednej top boxerských krajín sveta. V boji do štvrťfinále čaká Bandiho kubánsky šampión, ktorý na turnaji zdolal na body bojovného Srba."

Dnes do ringu vstupuje Dávid Michálek proti reprezentantovi z Kazachstanu. 


Foto Tomi KID Kovács: športovisko v Petrohrade