MSJ v boxe: Csemez nestačil na kubánskeho borca

Petrohrad 22. 11. 2016 (Tomáš Kovács) - Do boja do najlepšej osmičky na majstrovstvách sveta v boxe v kategórii starších dorastencov v Petrohrade sa stretol Andrej "Bandi" Csemez s kubánskym reprezentantom. Box na Kube je šport číslo jeden, preto sa dal očakávať ťažký súboj.

Tréner Tomáš Kovács: "Súpera sme videli boxovať a vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký zápas. Na majstrovstvách sveta sme ani neočakávali ľahký, však aj prvý duel s Írskym reprezentantom patril medzi najťažšie v Bandiho kariére. Prvé kolo zápasu bolo veľmi vyrovnané. Boli presné zásahy aj na jednej aj na druhej strane, mierne viedol Kubánec, ktorý bol aktívnejší, ale dosť úderov dostal aj z kontry od Bandiho. Druhé kolo bolo viac v réžii kubánskeho boxera a v treťom kole zasa dominoval Bandi, preto u rozhodcov vyhral tretie kolo. Bohužiaľ, nestačilo to na výhru a Bandi na majstrovstvách sveta skončil."

Po Filipovi Meszárošovi na MS skončil aj Andrej Csemez. V turnaji pokračuje už len David Michálek (91 kg), ktorý sa prebojoval do prvej osmičky výhrou nad reprezentantom Kazachstanu technickým knokautom.
Vedúcim výpravy je majster sveta a majster Európy Tomi Kid Kovács a reprezentačným trénerom Pavol Hlavačka.


Foto: Výpravu SR prišiel na podujatie osobne pozdraviť aj generálny konzul Slovenska v Petrohrade Augustín Čisár.