MSJ v plávaní: Plavkyne NŠC úspešné

Singapur 27. 8. 2015 (SITA) - Slovenská plavkyňa Barbora Mišendová (športovkyňa NŠC) časom 27,02 s postúpila do finále 50 m motýlik na majstrovstvách sveta juniorov v Singapure. Sedemnásťročná zverenka Ľuboša Križka vo VŠC Banská Bystrica obsadila vo štvrtkovom semifinále 8. priečku. Okteto najrýchlejších plavkýň zabojuje o medaily v piatok. Mišendová v tejto disciplíne vlani na ME juniorov v holandskom Dordrechte získala zlato.

Ilustračné foto Martin Vaňo: Barbora Mišendová

Andrea Podmaníková (na snímke NŠC) vo štvrtkovom singapurskom semifinále prsiarskej stovky obsadila 11. priečku, dohmatla za 1:10,30 min, čo je nový seniorský národný rekord. Doterajšie maximum 1:10,76 držala od mája 2013 Zuzana Mimovičová. Podmaníková potrebovala na prienik do najlepšej osmičky teraz v Singapure čas 1:09,27.

Aj Tomáš Púchly (NŠC) postúpil vo štvrtok z rozplavieb do semifinále 50 m voľný spôsob trinástym najlepším výkonom 23,15 s, na štart sa však nedostavil včas a nepredstavil sa v šestnástke najrýchlejších v tejto disciplíne.