MSJ v plávaní: Slovenky nenastúpili na finále polohovej štafety

Singapur 30. 8. 2015 (SITA) - Slovenské reprezentantky Barbora Tomanová, Andrea Podmaníková (športovkyňa NŠC), Barbora Mišendová (NŠC) a Lucia Šimovičová (NŠC) napokon pre administratívnu chybu nenastúpili na finále nedeľňajšej štafety 4 x 100 m polohové preteky na majstrovstvách sveta juniorov v plávaní v Singapure. Zastúpili ich Slovinky. Pre agentúru SITA to z dejiska potvrdil tréner Ľuboš Križko. V rozplavbách skončili Slovenky výkonom 4:14,31 min na ôsmej priečke.

Spomenutý výsledný čas je jasným novým seniorským rekordom SR. O doterajšie maximum sa už 11. júla 2009 v Belehrade postarali Katarína Milly, Zuzana Mimovičová, Denisa Smolenová a Miroslava Syllabová. Zároveň Tomanová na svojom znakárskom úseku utvorila nový juniorský národný rekord 1:04,22.

Spomenutá Podmaníková za 2:32,37 min v nedeľu obsadila 12. priečku na 200 m prsia, bol to najlepší individuálny výsledok Slovákov v tento deň. Chlapčenská polohová štafeta Adam Halas, Peter Ďurišin, Tomáš Púchly a Vladimír Štefánik obsadila 16. miesto výkonom 3:54,58.

Manažér reprezentácie Ivan Šulek po chybe ponúkol funkciu

Manažér slovenskej plaveckej reprezentácie Ivan Šulek pod vplyvom svojho zlyhania počas záverečného dňa majstrovstiev sveta juniorov v Singapure ponúkol zloženie funkcie. Pre zmeškanie oficiálneho nahlasovania zostavy absentovali Slovenky Barbora Tomanová, Andrea Podmaníková, Barbora Mišendová a Lucia Šimovičová vo finále nedeľňajšej polohovej štafety 4 x 100 m, do ktorého postúpili z ôsmej priečky a napokon ich nahradili Slovinky.

"Dovoľte mi ospravedlniť sa najmä športovcom a trénerom dotknutých plavkýň, ale aj fanúšikom plávania za chybu, ktorej som sa nechtiac dopustil. Počas prestávky medzi rozplavbami a finále som si pri plnení povinností súvisiacich s reprezentáciou (doplnenie plánov práce s reprezentáciou na nový RTC, písanie výsledkov a zavesenie fotiek na web z rozplavieb ako aj písanie tlačovej správy z celého podujatia) neustriehol čas a o 15 minút som zmeškal limit na prihlásenie menného zoznamu členov štafiet do večerného finále. Z toho titulu neboli naše plavkyne pripustené na štart. Veľmi ma to mrzí, priznávam moju chybu a ponúkol som prezidentke SPF rezignáciu z funkcie manažéra reprezentácie SPZ," uviedol Šulek prostredníctvom oficiálnej facebookovej prezentácie Slovenskej plaveckej federácie (SPF).