Na ME v krátkom bazéne Slováci napokon so 4 finálovými účasťami

Tel Aviv 7. 12. 2015 (SITA) - So štyrmi finálovými účasťami na európskom plaveckom šampionáte v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi panuje v slovenskej výprave spokojnosť. Do elitnej osmičky prenikli zhodne dvakrát národné jednotky Richard Nagy, v podpore NŠC (4. miesto na 400 m pol. pret. a 7. priečka na 1500 m v. sp.) a Katarína Listopadová (dvakrát 7. pozícia na 50 aj 100 m znak).


Ilustračné foto: Richard Nagy

"Očakávali sme semifinále aj finále, štyri účasti v osmičke nás veľmi milo prekvapili. Vieme, že naši plavci patria k širšej európskej špičke. Veľmi nás teší, aké výkony predviedli najmladšie reprezentantky Andrea Podmaníková a Baška Mišendová (obe sú v podpore NŠC), ktoré iba vo februári dovŕšia osemnáste narodeniny. Sú veľkým prísľubom pre budúcnosť," zhodli sa prezidentka Slovenskej plaveckej federácie Irena Adámková aj vedúci výpravy Miroslav Nowak.

Slovensko obsadilo konečnú 20. priečku v hodnotení krajín. Štartovalo 48 federácií. Najbližší kontinentálny šampionát v "dvadsaťpäťke" sa uskutoční v dánskej Kodani 2017.