Na MS 20 proti USA hrá dnes Slovensko bez dôležitého hráča

Montreal, 29.12.2014 (sportky.topky.sk) - Zlá správa pre zverencov Ernesta Bokroša: Pred duelom s USA bez dôležitého hráča

Na dnešný pondelkový súboj hokejových majstrovstiev sveta do 20 rokov proti Spojeným štátom americkým (začiatok o 22.00 h SEČ) nenastúpi slovenský obranca Erik Černák. Jeden z kľúčových defenzívnych hráčov tímu Ernesta Bokroša nie je zranený, ale dostal jednozápasový trest za faul na fínskeho útočníka Mikka Rantanena štyri sekundy pred koncom sobotňajšieho duelu, v ktorom Slováci zvíťazili 2:1.
Disciplinárna komisia šampionátu potrestala Černáka dodatočne podľa pravidla 124 (úder do oblasti hlavy a krku), čím si vyslúžil stop na jeden zápas.

Mladí Slováci mali po nečakanom triumfe nad obhajcami titulu Fínmi v nedeľu v Montreale voľno a vyplnili si ho aj návštevou u veľvyslanca Andreja Drobu. Na večeri sa stretli nielen so slovenským zástupcom v Kanade, ale aj s pracovníkmi veľvyslanectva či fanúšikmi. Andrej Droba dostal od hráčov slovenskej reprezentácie na pamiatku dres. Ako menu servírovali tradičné slovenské jedlo - rezne so zemiakovým šalátom.