Nagy bol päť stotín od medaily, mrzelo ho to

Netanya 4. 12. 2015 (SITA) - Päť stotín delilo slovenského plavca Richarda Nagya (NŠC) od bronzovej medaily na 400 m polohové preteky vo štvrtkovom finále tejto disciplíny na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi. Dvadsaťdvaročný vytrvalec finišoval v národnom rekorde 4:04,73, domáci Gal Nevo tesne pred ním dohmatol za 4:04,68.

"Je to úspech, ale päť stotín? Najbližšie, ako som kedy bol k medaile. Zdá sa, že na dlhú chvíľu ešte aj budem. Mrzí ma to, nemám radosť. Čas je, samozrejme, dobrý, znova zlepšený osobák, ale tešiť sa z toho neteším," mrzelo Richarda Nagya. "Nemám pocit, že by mi niečo vyslovene nevyšlo. Päť stotín sa tam určite niekde dalo nahrabať. Škoda, mohol som mať medailu, takto nemám nič. Šlo sa mi dobre, dal som do toho všetko, ale stačilo to len na štvrté miesto. Plávalo sa super, zhodou okolností som sa na prsiach nadychoval vtedy, keď domáci pretekár, tak počul som celú tribúnu. Super atmosféra aj skúsenosť ísť v strede v piatej dráhe," dodal.

Nagy zvládol predpoludňajšiu rozplavbu za vtedy takisto rekordných 4:06,03. V piatok naňho čaká finále 1500 m voľný spôsob.