Nagy zabojuje o OH v oceáne v Mourinhovom rodisku

Bratislava 15. 2. 2016 (SITA) - Úradujúci najlepší slovenský plavec Richard Nagy, športovec NŠC, už dávno má splnený A-limit na augustové olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro, ale predsa naňho čaká ešte jedna kvalifikácia: na otvorenej vode. Dvadsaťdvaročný vytrvalec sa 11. - 12. júna v portugalskom Setúbale, rodisku svetoznámeho futbalového trénera Josého Mourinha, pokúsi prebojovať pod päť kruhov nielen ako bazénový, ale aj diaľkový plavec. Na desaťkilometrovej trati.

"Bude sa tam plávať v Atlantickom oceáne, kde voda môže mať tak 18 stupňov. A pôjde sa bez neoprénov," predznamenal pre agentúru SITA Richard Nagy (na snímke TASR). "Kilometre budem mať naplávané v bazéne a naostro si to tam na otvorenej vode vyskúšam prvý raz. Netuším, koľko nás tam bude, ale potrebujem skončiť do 9. miesta v redukovanom poradí, takže viem, že šanca na úspech je malá. Aspoň raz som si to však chcel vyskúšať, takže kedy inokedy, ak nie teraz."

V Riu sa v diaľkovom plávaní predstaví 25 mužov aj žien, Fort Copacabana ich privíta 15. a 16. augusta. Istú účasť už má desiatka najlepších vytrvalcov z vlaňajších MS v plaveckých športoch v Kazani.