Najúspešnejšie na SZU sú športovkyne NŠC

Biatlonistka Paulína Fialková dosiahla na SZU kompletnú zbierku medailí, Zuzana Stromková získala striebro.
SZU, (NŠC) 24.1. - 14.2. 2015 - Národné športové centrum, inštitúcia priamo riadená  Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR má na 27. zimnej univerziáde 2015 zastúpené len dve športovkyne, ktoré sú v jeho podpore. Obidve sú však na tomto podujatí najúspešnejšie. V Osrblí nám urobila radosť biatlonistka Paulína Fialková, keď si vybojovala bronz vo vytrvalostných pretekoch,  zlato v šprinte a v stíhacích pretekoch na 10 km pridala do svojej zbierky striebro, čím sa zaradila medzi najspoľahlivejšie zberateľky vzácnych kovov na SZU z celého sveta.

FOTO (sport.aktuality.sk) Paulína Fialková

Granada, (sport.aktuality.sk) 9.2.2015 - Slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková dosiahla pre Slovensko ďalší veľký úspech. Po bronze v slopestyle z nedávnych MS v Kreischbergu sa na 27. Svetovej zimnej univerziáde v Granade posunula o stupienok vyššie a v rovnakej disciplíne si vybojovala striebornú medailu s ohodnotením 69,83.
Víťazkou pondelňajšieho finálového podujatia v Sulayr Snowpark sa stala Američanka Brooke Potterová (73,16), tretia skončila Rakúšanka Stefanie Mösslerová výkonom 58,00 bodu.
Dvadsaťštyriročná Stromková figurovala na druhej priečke už po predpoludňajšej kvalifikácii, v ktorej výsledkom 71,16 stratila na americkú líderku Alexis Keeneyovú 5,5 bodu.
"Som veľmi spokojný, hoci si myslím, že to Zuzka mala vyhrať. To je ale môj subjektívny názor. Máme striebro, a to je super. Čo sa týka finálových jázd, trať bola pekná, veľmi dobre postavená, ale organizácia tu v Španielsku je hrozná. Doslova nula bodov. Napokon sme to zvládli a som veľmi rád, že sme sa posunuli o stupienok vyššie," uviedol tréner Tomáš Murgáč.

FOTO (SITA), Zuzana Stromková

Slovensko je v celkovom hodnotení krajín aktuálne na 12. mieste s bilanciou 1 x zlato, 2 x striebro a 3 x bronz.
Zimná univerziáda pokračuje so svojím programom do 14. februára 2015.