Naši mladí boxeri získali zlato a striebro na medzinárodnom turnaji J. Tormu v Prahe

Praha 16.-18.10.2015 (Tomáš Kovács) - uplynulý víkend sa v Prahe konal medzinárodný turnaj Júliusa Tormu v staršom doraste. Na turnaji bolo zúčastnených osem štátov s A-výberom chystajúcim sa na blížiace sa ME v Poľsku - Česko, Maďarsko, Francúzsko, Izrael, Rakúsko, Litva, Poľsko a naše Slovensko. Slovenskú republiku z KO BOX CLUBu Galanta vzorne reprezentovali  boxeri, ktorí sú zároveň v podpore NŠC Filip Mészároš / 52 kg/ a Andrej "Bandi" Csemez  / 69 kg/. Obaja vo svojich  úvodných zápasoch porazili  reprezentantov  Poľska na body a postúpili do semifinále, kde sa stretli s reprezentantmi z Litvy.  "Filip si svojho súpera doslova vychutnával a vyhral vysoko a presvedčivo na body u každého rozhodcu. Bandi to mal ťažšie a po dvoch vyrovnaných kolách rozhodlo o víťazovi tretie kolo, kde bol Bandi presnejší a tvrdší", vysvetľoval Tomáš Kovács, tréner, ktorý úvodné zápasy sledoval z domu. "Fandenie" z domu však neustál a ďalšie boje už prežíval v priamom prenose na mieste konania turnaja. "Moji zverenci boli vysmiati ako jabĺčko a radosť z našej prítomnosti som cítil z ich úsmevu. Samozrejme aj ja som veľmi túžil byť s nimi a pri nich," vyznal svoje pocity Tomi Kid.

Semifinále:
Semifinálové zápasy už Tomi Kid Kovács opisuje z pohľadu profi boxera: "Filipov semifinálový zápas bol pre mňa krásny darček. On si svojho súpera vychutnal a v živote asi po prvýkrát som u neho videl aj iný spôsob boja. Side step a zadný kríž nebol dovtedy v jeho repertoári. Boxoval s prehľadom a technicky. Prednou rukou riadil boj a boxoval aj dopredu aj dozadu . Opäť vysoko vyhral a mohli sme sa tešiť na finále. Andrej " Bandi" Csemez  mal tvrdého Litovca, ktorý boxoval v opačnom garde. Bol to otvorený súboj, ale v každom kole mal navrch náš reprezentant. Zaslúžená výhra 3:0 pre Bandiho znamenala, že sme mali aj  v sobotu  100% - nú úspešnosť! Po Bandiho zápase som si pozrel ďalší semifinálový duel, z ktorého víťazom sa mal stretnúť Bandi. V tvrdom boji Francúzko vs. Rakúsko vyhral rakúsky reprezentant. Borci si nič nedarovali a do nedeľného finále sa dostal tvrdý a technický Rakúšan. Preto som v hlave už pracoval na taktike pre Bandiho, ktorá môže pomôcť proti tomuto tvrdému súperovi.

Finále: Slovensko - Francúzsko    
Vo finále Filip Mészároš (na snímke) odboxoval asi jeden z najlepších zápasov vo svojej kariére. Zápas prebiehal vo vysokom  tempe a v ringu sa stretli dvaja veľmi šikovní borci. Filipov súper bol úspešný reprezentant z Francúzka, ktorý už vyhral viacero medzinárodných turnajov. Bol od Filipa vyšší a boxoval technicky na dištanc. Prvé tri kolá boli veľmi vyrovnané, ale v treťom kole bol určite o niečo lepší náš Filip. Na body však vyhral Francúzky reprezentant a Filip si tak odniesol striebro z tohto silného medzinárodného turnaja. Filip si po zápase poplakal, lebo veľmi túžil po zlatej medaile, ale ja som bol spokojný s jeho výkonom a zaslúži si za tento víkend veľkú gratuláciu. V tomto roku vyhral už 17 zápasov a prehral len 2-krát. Porazil v piatich prípadoch medailistov z majstrovstiev Európy a jeho forma je stále lepšia. Svedomito pracuje na sebe, a to sa raz musí ukázať.


Finále: Slovensko - Rakúsko
Zlatý Andrej "Bandi" Csemez (na snímke) nedal šancu svojmu súperovi z Rakúska a bez problémov ho vybodoval v každom kole. Rakúsky boxer nenašiel recept na šikovného a technického Bandiho. Snažil sa, ale vždy bol krok za naším reprezentantom. Bandi si odniesol z turnaja zlato a prevzal aj ocenenie /krásnu vázu/ od Českého olympijského výboru," ukončuje spoveď tréner Kovács.

Tomi Kid je spokojný a šťastný. Už v pondelok sa teší na tréning a na prácu so svojimi zverencami. Nezabúda však na poďakovanie reprezentačnému trénerovi Palvovi Hlavačkovi, ktorý veddie celý reprezentačný tím a snaží sa robiť pre chlapcov maximum.


Foto NŠC: Tomi Kid Tím