Juniorskí majstri Európy v karate navštívili štúdio TV JOJ i laboratóriá NŠC

Bratislava, 23. 2. 2017 (NŠC) - Mladí slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali dovedna šesť medailí (bilancia: 2 - 1 - 3) v Sofii na 44. majstrovstvách Európy juniorov a kadetov a zároveň 9. ME starších juniorov (do 21 rokov). O dve zlaté medaily pre SR sa v bulharskej metropole postarali športovci zaradení do podpory NŠC: v športovom zápase kumite juniorka Dominika Veisová v kategórii do 48 kg (karatistka MŠK Žiar nad Hronom) nezaváhala ani v jednom zo svojich piatich duelov, vo finále zdolala Duygu Yemeniciovú z Turecka 2:1 na body a tešila sa z najväčšieho úspechu v doterajšej kariére) a rovnako v sobotu junior Adi Gyurik do 76 kg (karatista Rapidu Bratislava) po úvodnom voľnom žrebe zvíťazil vo všetkých piatich súbojoch, v tom rozhodujúcom o celkový primát si poradil s Rusom Pavlom Drozdom 1:0 na body.

   
Dominika Veisová, juniorská majsterka Európy        Adi Gyurik, juniorský majster Európy

Obaja spolu s trénerom Petrom Mackom boli pozvaní do štúdia TV JOJ. Rozhovor v štúdiu Noviny o 12 od 13. min pozri TU.

                            
                                 Foto: Adi Gyurik na stupni víťazov

Skupinu karatistov si zobral na mušku aj podporný tím NŠC a hneď po vrcholnom podujatí otestoval ich momentálny stav. S trénerom Petrom Mackom absolvovali testovaciu batériu juniorskí majstri Adi Gyurik a Dominika Veisová, čerstvá vicemajsterka Ema Brázdová, štvrtí z MEJ Julián Enrik Smoliga a Rebecca Cichrová a skupinu uzavrel Dominik Imrich.

Z pohľadu diagnostikov NŠC dopadlo testovanie silových schopností veľmi dobre, všetci športovci preukázali výbornú silovú výbušnosť. Absolvovali anaeróbne testovanie dolných i horných končatín na bicyklovom a kľukovom ergometri. Vzhľadom k ich fyzickým dispozíciám (nižšia hmotnosť i výška), preukázali až prekvapivo dobrú silovú pripravenosť. Taktiež preukázali optimálnu výkonnosť vo vytrvalostnom spiroergometrickom testovaní. Keďže ide o medailistov z vrcholného podujatia, NŠC týmto testovaním získalo špičkovú vzorku výsledkov aj pre budúce porovnávania.


Foto NŠC: Adi Gyurik na spiroergometri