Diagnostika NŠC: Služby pre verejnosť

Bratislava 30. 5. 2018 (Oddelenie diagnostiky NŠC; Peter Lopata)  - Oddelenie diagnostiky je pre športovcov zaradených do podpory NŠC tým najdôležitejším, poskytuje diagnostiku a testovanie športovcov v laboratórnych i v terénnych podmienkach.

Športovú diagnostiku vo vyhradených časoch aktuálne rozširujeme aj na poskytovanie služieb verejnosti.

          
 
Okrem zaradených športovcov v NŠC sa prichádzajú dať otestovať športovci reprezentačných výberov rôznych zväzov na základe zmluvy a projektu. Už niekoľko rokov spolupracujeme napríklad s hokejovým zväzom, rýchlostnými kanoistami a vodnými slalomármi, basketbalovou federáciou, bežeckými lyžiarmi, atlétmi a pod. Počas ostatného štvorročného obdobia absolvovalo určitú formu diagnostiky v NŠC viac ako 600 športovcov v každom roku. Toto všetko zvládajú aktuálne traja diagnostici, dvaja asistenti na čiastočný úväzok a dvaja fyzioterapeuti. Externé pracoviská nám zabezpečujú lekárske prehliadky, ktoré sú povinné.Služby pre verejnosť
V rámci celkového fungovania NŠC je absolútnou novinkou možnosť využívania niektorých služieb oddelenia diagnostiky aj pre rôzne zväzy, kluby a športovú verejnosť. Vo vyhradených termínoch sa záujemcovia môžu dostať k ponúkaným službám podľa ponuky zverejnenej na webovej stránke NŠC, pozri TU.

Detailné informácie o novinkách, práci a poskytovaných službách Oddelenia diagnostiky si môžete prečítať v najbližšom čísle časpopisu E-Športinform, ktorý vyjde v 2. polovici júna na webe NŠC, pozri TU!