Oceňovanie trénerov mládeže za rok 2014 pripravilo Národné športové centrum

Minister školstva ocenil 77 trénerov
 

BRATISLAVA 20. apríla (SITA) - Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler odmenil 77 trénerov za celoživotnú prácu s mládežou, za výnimočný výsledok ich zverenca v roku 2014 a pri príležitosti životného jubilea. Na pondelkovej popoludňajšej slávnosti, ktorú pripravilo Národné športové centrum v Športovej hale Mladosť, si ocenení prevzali odmeny z rúk Ladislava Čambala, generálneho riaditeľa sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR.
"Stalo sa už tradíciou, že Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky každoročne finančne odmeňuje trénerov mládeže. Práca trénera mládeže je náročná a zodpovedná činnosť, ktorá formuje mladého športovca. Ste to Vy, ktorí stojíte pri ich prvých športových krokoch, ktorí ste rozpoznali ich športový talent, a ktorí ste ich dokázali v úplnom začiatku usmerniť tak, aby napokon skvelo reprezentovali naše Slovensko," uviedol Ladislav Čambal.


Foto NŠC: moderátor Alfons Juck, príhovor Ladislav Čambal, generálny riaditeľ sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR

Odmeny si prevzalo 18 trénerov za oblasť celoživotnej práce s mládežou a pri príležitosti životného jubilea a 59 trénerov za výnimočný výsledok športovca mládežníckej kategórie v roku 2014. Medzi ocenenými za celoživotnú prácu boli aj Dušan Valent, František Sitora, Vladimír Šťastný, Tatiana Motolíková, Jiří Walter, Jozef Široký či Július Králik. Za umiestnenia zverncov v minulom roku ocenili Lukáša Benedika, Branislava Petroviča, Tomáša a Petra Mrázovcov, Juraja Ontka, Klaudia Farmadína, Moniku Višňovskú, Ľuboša Križka, Branislava Slamku, Ľubomíra Kurhajca, Jána Studeniča, Máriu Kuriačkovú, Rudolfa Lukáča či Karola Lengyela.

    
Foto NŠC

Celý zoznam ocenených trénerov mládeže sa nachádza tu.

Slávnostné ocenenie práce trénerov mládeže zorganizovalo Národné športové centrum MŠVVaŠ SR a uskutočnilo sa dňa 20. apríla 2015 o 14.00 h, v priestoroch Športovej haly Mladosť, Trnavská cesta 39, Bratislava. Stretnutie trénerov sa nieslo v duchu príjemnej atmosféry kolegov, ktorí sa poznajú, ale vzhľadom na odlišné športové programy majú málo príležitostí sa navzájom pozdraviť a porozprávať sa.
Slávnostné podujatie spestrili svojím dynamickým vystúpením Tanečný klub SPEKTRUM Bratislava a HYDROROCK Bratislava.

   
Foto NŠC: Spektrum                                                                    Foto NŠC: Hydrorock