OHM Buenos Aires sa onedlho začne

Bratislava 1. 10. 2018 (TASR) - Slovensko bude na III. olympijských hrách mládeže (6. - 12. októbra) reprezentovať 23 športovcov a 10 športovkýň. Slávnostný sľub predniesli v pondelok na stretnutí tesne pred odletom kapitán futsalového tímu Matúš Ševčík a boxerka Jessica Triebeľová, členka NŠC.
Národné športové centrum reprezentujú atlét Andrej Paulíny, boxerka Jessica Triebeľová, cyklistka Radka Paulechová, športový lezec Peter Kuric, plavkyne Tamara Potocká a Miroslava Záborská.

Súčasťou výpravy je tiež 25 členov realizačných tímov. Vedúcim výpravy je Boris Demeter, jeho zástupcom Roman Hanzel, NŠC reprezentuje tréner karate Peter Macko.

"Šport má okrem sekúnd, metrov a bodov aj veľké spoločenské a morálne hodnoty, ktoré by si mal každý človek osvojiť. Väčšina z Vás ide prvýkrát reprezentovať Slovensko na také veľké podujatie. Budú tam športovci z celého sveta a všetci sa musíte navzájom rešpektovať, i napriek prehrám."

"Ďakujem Vašim rodičom, že Vás priviedli k športu. Myslím si, že urobili dobre. Držíme Vám palce a želáme, aby ste boli spokojní so svojimi vystúpeniami v Buenos Aires," povedal čestný prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár.

Medzi kandidátov na dobrý výsledok patrí juniorský reprezentant v športovom lezení a člen NŠC Peter Kuric, ktorý sa zúčastnil aj na septembrových majstrovstvách sveta v Innsbrucku.

"Približne dva mesiace vkuse som liezol na umelej stene, bol som aj na majstrovstvách Európy a sveta. Absolvoval som veľa pretekov v Európe, takže mám toho za sebou dosť. Chcel by som byť vnútorne spokojný s tým, čo v Buenos Aires predvediem, a chcem vydať zo seba všetko. Verím, že to môže dobre dopadnúť aj napriek tomu, že mi prípravu narušila choroba," povedal pre TASR Kuric, ktorý si v Argentíne zmeria sily s devätnástimi súpermi.


Foto: SOV/Andrej Galica: Matúš Ševčík a Jessica Triebeľová skladajú sľub za prítomnosti Františka Chmelára

Atletika

Športovci: Lenka Kovačovičová (100 m), Ľubomír Kubiš (chôdza), Andrej Paulíny-NŠC (1500 m), Viktória Forsterová (200 m), Oliver Murcko (200 m), Michaela Vrecková (vrh guľou)
Realizačný tím: Štefan Bielik (tréner), Pavel Slouka (tréner)

Box

Športovec: Jessica Triebeľová-NŠC (do 57 kg)
Realizačný tím:
Peter Triebeľ (tréner)

Cyklistika

Športovci: Tomáš Meriač (cestná a horská cyk.), Lukáš Kubiš (cestná a horská cykl.), Patrik Nagy (BMX), Radka Paulechová-NŠC (BMX)
Realizačný tím:
Milan Novosad (tréner), Milan Krebs (tréner)

Džudo

Športovec: Alex Barto (do 81 kg)
Realizačný tím: Alexandra Peterová (tréner)

Karate      

Športovec: Tomáš Kósa (kumite)
Realizačný tím: Peter Macko-NŠC (tréner)

Kanoistika

Športovci: Katarína Pecsuková (K1 slalom, šprint), Emanuela Luknárová (C1 slalom, šprint)
Realizačný tím: Patrik Gajarský (tréner)

Športové lezenie

Športovci: Peter Kuric-NŠC
Realizačný tím:
Marek Radovský (tréner)

Športová streľba

Športovci: Jerguš Vengríni (vzduchová pištoľ 10 m)
Realizačný tím: Ján Kriško (tréner)

Stolný tenis

Športovci: Tatiana Kukuľková (dvojhra, mix, štvorhra)
Realizačný tím: Roman Grigel (tréner)

Plávanie

Športovci: Tamara Potocká-NŠC (50 m, 100 m VS, 50 m, 100 m motýlik, 200 m PP), Miroslava Záborská-NŠC (50 m, 100 m, 200 m prsia), Matej Duša (50 m VS, 50 m motýlik), Dávid Gajdoš (50 m, 100 m prsia)
Realizačný tím: Miloš Božík (tréner)

Vzpieranie

Športovec: Sebastián Cabala (do 69 kg)
Realizačný tím: Pavol Svrček (tréner)

 

Futsal

Športovci: Sebastián Bačo, Tibor Boháč, Jakub Filip, Kristián Medoň, Rastislav Moravec, Jozef Koricina, Matúš Šlehofer, Matúš Ševčík, Marek Kuruc, Kevin Kollár (hráči)

Realizačný tím: Pavol Michalovič (tréner), Lukáš Vrbovský (tréner), Róbert Fabíny (masér), Marek Kováčik (vedúci mužstva), Vladimír Gažo (vedúci mužstva)

Vedenie výpravy:

Boris Demeter (vedúci výpravy)

Roman Hanzel (zástupca vedúceho výpravy)

Ivan Macek (lekár)

Katarína Danková (fyzioterapeut)

Alexandra Longová (changemaker)

Ján Šiller (tlačový atašé)

Andrej Galica (kameraman, fotograf, sociálne médiá)