Päť športovcov NŠC so štipendiom až po Soči 2014

Slovenský olympijský výbor (SOV) dostal z Medzinárodného olympijského výboru (MOV) informáciu o schválení 15 slovenských športovcov do programu "olympijské štipendium Soči 2014". Štipendisti Olympijskej solidarity MOV v individuálnych športoch budú môcť čerpať prostriedky na športovú prípravu a podporu z fondu OS MOV od 1. novembra 2012 až do ukončenia ZOH 2014 v Soči. Výška štipendia na jedného športovca je tisíc amerických dolárov mesačne.

Tieto prostriedky môžu byť použité na zabezpečenie prípravy podľa rámca, ktorý vymedzuje MOV. Štipendium OS MOV počas najbližších 16 mesiacov budú poberať aj piati členovia Národného športového centra Petra Vlhová, Barbora Lukáčová (zjazdové lyžovanie), Barbora Klementová (beh na lyžiach), Tomáš Hasilla a Paulína Fialková (biatlon).

Predstavenstvo Slovenskej olympijskej marketingovej, a.s. (SOM, a.s.), ktorá je stopercentná dcérska spoločnosť Slovenského olympijského výboru, pred dvoma týždňami rozhodlo o osobitnej podpore prípravy talentovanej zjazdárky Petry Vlhovej vo výške 10 000 eur. Vlhová v predošlej sezóne triumfovala v slalome na I. zimných olympijských hrách mládeže v Innsbrucku a v rovnakej disciplíne získala bronz na juniorských MS v Roccarasse.

Zdroj: SOV, SITA, 29. októbra 2012