Pecsuková a Seregiová tretie v K2 na ME v maratóne

Decize 28.7.2019 (canoe.sk) - Rýchlostná kanoistika - ME v maratóne

Vo francúzskom meste Decize sa konali Majstrovstvá Európy v maratóne rýchlostnej kanoistiky. V dátumoch od 24. do 27. júla 2019 sa na rieke Loira v departmente Nievre regióna Burgundsko jazdilo na okruhu 3,6 km s posledným kolom malého okruhu cca 1 km. Atraktivity podujatia bola zabezpečená štartom a cieľom na takmer rovnakom mieste.


Ilustračné foto Prokop Slováček

Slovensko reprezentovali v disciplíne K2-junuiorky členky NŠC Katarína PECSUKOVÁ a Karolína SEREGIOVÁ.
V piatkovom súťažnom programe nastúpili ráno o deviatej na trať dlhú takmer 19 km a skončili na 3. mieste z 15 štartujúcich s odstupom 1:19 na víťazné súťažné duo z Maďarska.
 
Po štarte sa dokázali prepracovať do vedúcej skupiny pretekárok spolu s dvoma maďarskými loďami. Neskôr jedna maďarská posádka odskočila a tak si takmer celý maratón odišli v duete s druhou maďarskou ľodou, ktorá im napokon na poslednej prenáške trochu odskočila a danú stratu už nedokázali stiahnuť.
 
Ich výkon je však hodnotený vysoko, nakoľko sú to mladé športovkyne, 16 a 18 ročné dievčatá, ktorých prioritou sú najmä krátke trate. O podobný výsledok sa v prípade nominácie môžu pokúsiť aj na MS v maratóne.