Plávanie: Majstrovstvá SR OPEN

Bratislava 25. 6. 2018 (SPF) - Slovenská plavecká federácia organizovala v termíne 22.-24.6.2018 na bratislavskej 50-m KP Pasienky Majstrovstvá SR Open. Majstrovstvá boli otvorené aj pre zahraničných pretekárov. Atraktivitu podujatia potvrdzujú štatistiky účastníkov. Aj tento rok sa ho zúčastnili reprezentanti z Rakúska, Českej republiky, Francúzska, Veľkej Británie, Gruzínska, Libanonu, Luxemburska a Turecka.

Slovakia Open Championships 2018 je pod hlavičkou FINA zaradené ako kvalifikačné na MS 2019 v Gwangju (J. Kórea), Letné olympijské hry mládeže v Buenos Aires 2018 (Argentína) aj ME v Glasgowe (Veľká Británia-len pre slovenských pretekárov) sa zúčastní 35 slovenských klubov.

305 pretekárov sa predstaví ako v individuálnych, tak aj v štafetových disciplínach. Podujatia sa ako tréner luxemburskej juniorskej reprezentácie zúčastnila aj legenda slovenského plávania pán Miloslav Roľko, jediný zlatý medailista (muž) v histórii slovenského i československého plávania z majstrovstiev Európy.

Tamara Potocká, členka NŠC, sa v silnej konkurencii nestratila a trikrát si vyplávala seniorský titul Majsterky Slovenska v disciplínach 50m motýlik, 100m motýlik a 200m polohové preteky. V 50m motýlik zaplávala B limit na MS 2019 v kórejskom Gwangju aj B limit na ME v škótskom Glasgowe. Taktiež potvrdila splnený A limit na YOG v Buenos Aires v októbri 2018. V disciplíne 200m polohové preteky „dohmatla“ skvelým časom, ktorým zmenila slovenský juniorský rekord.


Foto: v strede Tamara Potocká, členka NŠC, vpravo: Barbora Tomanová, členka NŠC

Ďalšia členka NŠC Miroslava Záborská sa predstavila vo všetkých svojich disciplínach a vo všetkých sa aj prebojovala do finále. Získala tituly vicemajsterky a druhej vicemajsterky v medzinárodnom i domácom hodnotení a dopomohla tímu k dvom najcennejším kovom v štafetách na 4x100pp dievčat a mix.