Plavci NŠC sa predstavili na ME v krátkom bazéne v Kodani

Kodaň 14. 12. 2017 (TASR) - Od 13. do 17. decembra sa v dánskej Kodani konajú majstrovstvá Európy v krátkom bazéne. Naša výprava je v dejisku od 11. decembra. Dnes sa v programe šampionátu predstavili aj členovia NŠC. Na 200 m kraul finišoval Vladimír Štefánik časom 1:48,48 na 41. mieste. Na 100 m v.sp. sa Barbora Tomanová zaradila na 46. pozíciu.

V akcii bola aj slovenská mix štafeta na 4x50 m polohové preteky v zložení Listopadová, Marek Botík, Adam Halás (NŠC) a Karolína Hájková (NŠC). Čas 1:43,25 znamená nový slovenský rekord, v konečnom účtovaní stačil na 17. pozíciu.

Výsledky ďalších slovenských športovcov:
Slovenský plavec Richard Nagy sa na ME v krátkom bazéne v Kodani neprebojoval do štvrtkového podvečerného finále na 400 m polohové preteky. V dopoludňajších rozplavbách obsadil v Royal aréne až 12. miesto časom 4:10,42. minúty.

Na 200 m skončil Pavol Jelanák časom 1:48,86 na 46. mieste. V disciplíne 50 m prsia Barbora Mišendová dosiahla čas 26,90 s., ktorý jej vyniesol 28. pozíciu, jej reprezentačná kolegyňa Silvia Lászlová časom 27,37 skončila 39.
Na 100 v.sp. sa dalšie dve Slovenky Laura Benková, Barbora Mišendová umiestili na 44. a 45. mieste. Adama Černeka na 50 m znak časom 54,36 klasifikovali na 35. pozícii.

Nagy bol v Dánsku pre Slovensko najväčšou nádejou, pred dvomi rokmi na kontinentálnom šampionáte v izraelskej Netanyi skončil v jeho najsilnejšej disciplíne štvrtý, od bronzu ho delilo iba päť stotín. Za vlastným národným maximom (4:04,73) z roku 2015 však výrazne zaostal.

Do osmičky chýbalo Nagyovi 1,23 sekundy. Dvadsaťštyriročný účastník OH 2016 v Rio de Janeiro neskrýval sklamanie, štvrtkové vystúpenie si nevedel vysvetliť: "Ja ani neviem, čo na toto povedať. Vôbec mi to nevyšlo. Išiel som pomaly, oveľa pomalšie ako som chcel. A neviem prečo," zareagoval pre TASR.

Do semifinále na 100 m polohové preteky postúpila Katarína Listopadová, ktorej čas 1:01,31 minúty v rozplavbe vyniesol 12. miesto. Jej krajanka Silvia Lászlová na tejto trati skončila 20. (1:02,30) a figuruje medzi semifinálovými náhradníčkami.

Slovenský reprezentant Tomáš Klobučník skončil na 200 m prsia na kvalitnom 12. mieste časom 2:07,15 minúty. Na finálovú osmičku mu chýbalo 95 stotín sekundy.