COVID-19: Poučenie a Opatrenie ÚVZ SR

Bratislava 11. 9. 2020 (NŠC) - V súvislosti s rastúcim počtom pozitívne testovaných osôb na Slovensku dávame do pozornosti Poučenie, ako postupovať pri výskyte príznakov ochorenia a následne potvrdenia nákazy COVID-19 a Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia.

Čo robiť, ak sa u zamestnanca počas pobytu na pracovisku vyskytnú príznaky ochorenia (napr. náhle sa mu zvýši teplota, bude cítiť slabosť, bolesti hlavy, svalov, záchvaty kašľa a pod.) alebo niektorý zo zamestnancov môže byť nakazený koronavírusom (osoba má príznaky podobné ochoreniu: kašeľ, horúčka, sťažené dýchanie, bolesť hlavy, kĺbov, svalov, prípadne hrdla a pod.)? Je potrebné postupovať podľa Poučenia. Poučenie čítaj TU!

Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia s účinnosťou od 01. septembra 2020 od 7.00 hod. sa týka vstupu na územie Slovenskej republiky zo zahraničia počas predchádzajúcich 14 dní a informuje o nariadení izolácie v domácom prostredí do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Opatrenie čítaj TU!.


Ilustračná foto: Koronavírus