Prezident chcel lyžovať s Velez-Zuzulovou a Klaudiou Medlovou (NŠC)

Plány prezidenta zalyžovať si s Velez-Zuzulovou a Medlovou zmaril dážď

Demänovská Dolina 30.3.2015 (TASR) – Veľmi nepriaznivé počasie prekazilo zámer prezidenta SR Andreja Kisku zalyžovať si v pondelok v Jasnej s poprednou svetovou slalomárkou Veronikou Velez-Zuzulovou a snoubordistkou Klaudiou Medlovou, ktorá je zároveň v podpore NŠC.

"Na Slovensku máme viacero skvelých športovcov, ktorí nám robia vo svete úžasné meno. Pôvodne som chcel Veroniku, Klaudiu i Adama Žampu prijať v paláci, ale povedal som si, že najlepšie bude stretnúť sa s nimi tu na svahu. Lyžovať v lejaku nemalo zmysel, škoda, hádam to vyjde nabudúce," povedal Kiska.

Napriek tomu zotrvali v polhodinovom rozhovore. "Mrzí ma, že sme si nemohli spolu zalyžovať, ale som veľmi rada, že som tu mohla byť. Pozvanie od pána prezidenta je pre mňa veľkou cťou. Stretla som sa ním po prvý raz a zistila som, že je to veľmi pohodový a sympatický človek," skonštatovala Velez-Zuzulová.

"Keď ma oslovila prezidentská kancelária, príjemne ma to prekvapilo a veľmi som sa tešila na toto stretnutie. Pán prezident mi prezradil, že veľmi rád lyžuje a už párkrát skúšal stáť aj na snouborde. Dúfam, že mu niekedy v budúcnosti dám nejaké lekcie, no najskôr musím zistiť, na akom je leveli," dodala Medlová.FOTO: TASR