MS v atletike: Putalová (NŠC) na 400 m vyradená - s druhým časom v kariére

Peking 24. 8. 2015 (SITA) - Slovenská reprezentantka Iveta Putalová (športovkyňa NŠC) (na snímke SITA vpravo) obsadila v I. rozbehu na 400 m na 15. majstrovstvách sveta v atletike v Pekingu 7. miesto časom 52,52 sekundy a do semifinále nepostúpila. Z každého zo šiestich rozbehov išli ďalej priamo prvé tri štvrťkárky, semifinálovú dvadsaťštvorku doplnilo šesť s najlepšími časmi. Posledný postupový výkon bol 51,70, takže ani prípadné tesné zlepšenie slovenského rekordu (51,98) by Putalovú neposunulo do semifinále. Klasifikovali ju celkovo na 36. mieste zo 42 pretekárok.

"Je to pre mňa sklamanie v každom ohľade. Chcela som bežať rýchlejšie, túžila som pokoriť slovenský rekord, alebo aspoň dosiahnuť o niečo lepšie umiestenie. Nešlo mi to nejako, najmä v závere. Neviem, či som to náhodou neprepálila, keďže v dráhe pred sebou som mala trojnásobnú majsterku sveta na 200 m, Američanku Felixovú. Bežala som v piatej dráhe, bola to najvýhodnejšia, akú som si mohla želať. Nevýhoda však bola tá Felixová predo mnou. Sily mi došli na poslednej stovke, už som začala cítiť, že mi to nejde," komentovala Iveta Putalová svoje premiérové vystúpenie na svetovom šampionáte.

Zverenka trénera Marcela Lopuchovského, trénera NŠC, predviedla vo Vtáčom hniezde solídny výkon, dosiahla svoj druhý najlepší čas v kariére. Rýchlejšie bežala len vo finále júlovej Svetovej univerziády v juhokórejskom Gwang-ču, kde dosiahla čas 52,18. Dvadsaťosemročná atlétka odíde prvý raz z veľkého podujatia bez osobného rekordu, ktorý si zlepšila vlani na ME v Zürichu, v tomto roku na Európskych hrách v Baku, Svetovej univerziáde v Gwang-ču a aj v hale na európskom šampionáte v Prahe, kde dokonca trikrát posunula aj hodnotu slovenského rekordu.
 

Z kvalifikačných výsledkov:
ŽENY
400 m - I. rozbeh: 1. A. Felixová (USA) 50,60, Gueiová (Fr.) 50,89, Pygydová (Ukr.) 51,07, Wyciszkiewiczová (Poľ.) 51,31, Rubieová (Aus.) 51,69, Alexanderová (Sv. Vincent) 52,24, Iveta Putalová (SR) 52,52 (celkovo 36.)