Radka Rabatinová triumfovala na XCO pretekoch kategórie UCI HC

Istanbul 11. 10. 2017 (SZC, Katarína Ďurková) - Na XCO pretekoch „Salcano MTB cup,“ kategórie UCI HC v tureckom Istanbule, si vynikajúco viedli naši reprezentanti. Junior Roman Kurnický (CyS - Akadémia Petra Sagana) aj juniorka Radka Rabatinová, členka NŠC (CK Banská Bystrica) triumfovali vo svojich kategóriach. Erika Glajzová, členka NŠC (CK Banská Bystrica) skončila medzi elitnými ženami na 7. mieste, za ktoré si pripísala 30 bodov UCI.

Trať podobná cyklokrosu čakala na pretekárov počas tureckej jednorazovky, dotovanej vysokou porciou bodov UCI. „Po celonočnom daždi bola trať náročná.Všade toľko veľa blata, až museli organizátori niekoľkokrát skracovať preteky. Blato tak „lepilo“ bicykle, že ich pretekári museli veľakrát prenášať skôr na pleci, než pokúšať sa roztočiť kolesá,“ priblížil preteky Róbert Glajza, reprezentačný tréner SZC. „Konkurencia obsadená výbornými pretekármi, boli tu majstri Ruska, Turecka, Francúzska. Výborne si viedli naši juniori, ktorí vyhrali aj ženskú aj mužskú kategóriu. Erika Glajzová so 7. miestom prináša tiež zaujímavý počet bodov do rankingu. Všetkým to pomôže budúci rok na štartoch a posunie o pár lepších miest na štarte a zvýši šance na lepšie umiestnenia,“ dodal Glajza.

„Trať bola v deň pretekov veľmi rozbahnená, pretože celú noc aj pred naším štartom pršalo, čo ma prekvapilo. Čakala som, že v Turecku bude teplejšie. Trať nebola technicky náročná, za sucha bola rýchla. Od štartu som si vytvorila náskok, ktorý som udržiavala. Z pôvodných 5 kôl nám rozhodcovia skrátili preteky na 3 kolá. Veľkú časť z trate som behala a „čistila“ bicykel počas trate, pretože blato sa veľmi lepilo a po pár metroch sa už vôbec nekrútili kolesá. Z výhry a získania UCI bodov sa teším,“ napísala nám po pretekoch Radka Rabatinová.