Riaditeľ NŠC Boris Čavajda na oficiálnom prijatí slovenskej dvadsiatky

Bratislava, 7. január 2015 (hockeyslovakia.sk, NŠC)

Bronzový tím z majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov je už doma. Do Bratislavy pricestoval v stredu predpoludním a vítali ho skutočne vzácni hostia. Okrem asi polstovky novinárov a generality SZĽH prišiel osobne privítať mladíkov predseda NR SR Peter Pellegrini, generálny riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko Karel Sklenář, zástupca spoločnosti Orange Slovensko Marián Vavrovič, či riaditeľ NŠC Boris Čavajda.

„Slovensko ste vo svete reprezentovali skutočne tým najlepším spôsobom, ako sa len dalo. Boli to pekné dva týždne plné výborných zápasov a vôbec mi neprekážalo, že som po nociach bdel a sledoval vaše výkony. Patrí vám veľká vďaka a bronzová medaila vám pristane,“ povedal predseda parlamentu Peter Pellegrini.

Prezident SZĽH Igor Nemeček poďakoval partii, ktorá dosiahla štyri mimoriadne cenné víťazstvá. „Pred turnajom sme vám povedali, aby ste vytvorili výborný kolektív a šampionát si užili. Ukázali ste, že na ľade a určite aj mimo neho vám to fungovalo perfektne a na Slovensku ste spôsobili svojimi činmi opäť pravú hokejovú horúčku. Bronz z vás spravil hrdinov,“ pochválil slovenských reprezentantov do 20 rokov prezident SZĽH.

K blahoželaniam sa pridal aj riaditeľ NŠC Boris Čavajda, ktorý vyjadril spokojnosť so spoluprácou medzi SZĽH a NŠC v rámci diagnostiky trénovanosti hokejovej dvadsiatky a verí, že tento projekt bude pokračovať aj v budúcnosti s podobnými úspechmi, aké dosiahla tento rok.

Za kolektív hovoril počas príhovoru pred spoločným obedom tréner SR 20 Ernest Bokroš. "Vážime si všetky podmienaky, ktoré sme mali vytvorené počas piatich mesiacov a aj pred prípravou na MS. Všetko nás posúvalo dopredu a na chlapcoch bolo vidno, že výkonnostne rástli z týždňa na týždeň. Na turnaji sme ukázali bojovnosť a hru s veľkým srdcom, za čo sme boli odmenení bronzovou medailou, " uzavrel tréner Bokroš.