Richard Varga na tlačovej konferencii v priestoroch NŠC

V priestoroch Národného športového centra sa v piatok (9. novembra 2012) konala tlačová konferecia, kde sa predstavil jediný slovenský triatlonista, ktorý štartoval na OH v Londýne Richard Varga (22. miesto). Rišo sa nedávno vrátil z dovolenky na Novom Zélande a spolu so svojím manažérom, bratom Michalom, už pripravuje plány na novú sezónu. "Na dovolenke som bol po prvý raz po dvoch rokoch, počas ktorých som intenzívne pracoval na tom, aby som sa dostal do záverečnej päťdesiatky pretekárov, ktorí mohli štartovať na olympijských hrách. Po dovolenke mám chuť do ďalšej práce. V budúcom roku by som chcel atakovať svetovú desiatku a obhájiť titul majstra sveta v akvatlone," povedal 23-ročný úspešný olympionik a majster sveta v akvatlone.

V príprave na štart na OH v Londýne bol Richard Varga sparringpartnetom britských triatlonistov a má určitý podiel na zisku zlatej a bronzovej medaily bratov Alistaira a Jonathana Brownleeovcov. "Vo februári budúceho roka nás čakajú rokovania s Britskou triatlonovou úniou, s ktorou som mal v tejto sezóne veľmi dobrú spoluprácu. Bolo pre mňa veľkou motiváciou trénovať s najlepšími triatlonistami na svete. Britskí triatlonisti ma majú veľmi radi, mám u nich otvorené dvere aj do budúcnosti," povedal Rišo. Varga sa v roku 2013 predstaví aj slovenskej verejnosti. V pláne má štarty na City triatlone v Bratislave (18. mája), Triatlone pre všetkých v Bratislave (7.-8. septembra) a na prvých pretekoch Seriálu Akvatlon pre všetkých v Myjave (koniec februára).

Krátku prestávku pred novou sezónou chce využiť na dobehnutie zameškaného štúdia v 3. ročníku Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave.

Manažérom Richarda je jeho brat Michal. "Mojou úlohou bude nielen pomáhať Richardovi, ale pracovať aj na tom, aby sa triatlon na Slovensku posúval dopredu. Práve preto sme v spolupráci so Slovenskou triatlonovou úniou a sponzormi vypracovali projekt Seriál Akvatlon pre všetkých, v ktorom víťaz každých pretekov dostane ako cenu letenku na finále MS do Londýna a súčasne možnosť štartovať na MS v akvatlone. To bude prvý krok k tomu, aby sme neskôr podobný seriál realizovali aj v triatlone." Seriál Akvatlon pre všetkých sa v roku 2013 uskutoční v Myjave, Prešove, Humennom, Košiciach, Martine, Piešťanoch, Trenčíne a v Bratislave.

Program Richarda Vargu v roku 2013 v seriáli MS: Auckland (19.-20. apríla), San Diego (11-12. mája), Madrid (6.-7. júla), Kitzbübehl (24.-25. augusta), Veľké finále Londýn (11.-15. septembra).

Zdroj: TASR, 12. novembra 2012

Fotogalériu z tlačovej konferencie nájdete (pozri tu).