Richard Varga opäť najlepší na Slovensku

Bratislava, 19. 12. 2014 (sport.atuality.sk)

Richard Varga sa stal najlepším športovcom Slovenskej triatlonovej únie v roku 2014. Výsledky ankety STÚ slávnostne vyhlásili v piatok predpoludním v priestoroch MOLO restaurant v Bratislave.

Richard Varga (nar. 28. 1. 1989 / Triax Bratislava) v roku 2014 v prestížnom seriáli majstrovstiev sveta v triatlone skončil hneď v prvých pretekoch v novozélandskom Aucklande na skvelom 9. mieste a neskôr pridal ešte 14. priečku v Kapskom Meste a dvanástu na šprintérskych vzdialenostiach v Štokholme. V máji potešil rodený Bratislavčan aj svojich fanúšikov doma, keď na Prestigio City Triathlon v slovenskej metropole v rámci pretekov Európskeho pohára skončil na 2. mieste. V júni na európskom šampionáte v rakúskom Kitzbüheli finišoval dvadsiaty piaty.

Najlepší plavec medzi špičkovými triatlonistami ukončil rok na 21. mieste svetového renkingu, keď predtým vo Veľkom finále Svetovej série v kanadskom Edmontone obsadil 27. pozíciu. Podľa vlastných slov mal na lepší výsledok, ale negatívne ho ovplyvnil aj tréningový výpadok v strede sezóny pre povinnosti na vysokej škole. V budúcej sezóne by chcel Varga zvýšil svoju výkonnosť spoločným tréningom s anglickými bratmi Alistairom a Jonathanom Brownleeovcami, ktorí predstavujú v olympijskom triatlone absolútnu špičku.

Šiesty triumf Vargu v ankete STU bol absolútne jednoznačný. Pretekár Triaxu Bratislava sa až 38-krát objavil na anketových lístkoch na prvom mieste a len jeden hlasujúci mu prisúdil druhú pozíciu. Celkovo získal 233 bodov. Druhého v konečnom poradí, oddielového kolegu Tomáša Ďubeka, zdolal o 96 bodov. Tretí skončil Karol Džalaj (VŠC Dukla Banská Bystrica) so 104 bodmi.