Rio atletika: Hrivnák Klocová urobila pre osemstovku maximum

Rio de Janeiro 17. 8. 2016 (TASR) - Lucia Hrivnák-Klocová, ambasádorka NŠC, aj podľa vlastných slov, urobila maximum na postup do semifinále bežeckej 800-ky. To, že to slovenskej atlétke v stredu nevyšlo, to ju mrzelo, ale uznala, že pri tohtoročnom osobnom maxime boli súperky lepšie.
V stredajšom ôsmom rozbehu obsadila časom 2:00,57 min štvrté miesto, ktorý jej stačil na celkovú 28. pozíciu. Do semifinále postúpilo 24 bežkýň (prvé dve z každého rozbehu plus osem najlepších podľa času).

"Škoda. Podmienky boli dobré, mne teplo viac vyhovuje a je to aj lepšie pre môj problémový stehenný sval. Bežala som s tým, že urobím všetko pre čo najlepší výkon a buď to vyjde alebo nie."


Foto Reuters: Lucia Hrivkák Klocová v Riu

Na olympiáde ju však mrzia aj iné veci a príliš si olympijskú atmosféru nevychutnáva. Nielen preto, že je na štvrtých Hrách. Alebo možno práve pre porovnanie s predchádzajúcimi: "Od začiatku tu nič nefunguje. Naoko to je pekné, ale 'skutek utek'. Takže viac-menej sa tu cítim takmer ako na nejakom bývalom česko-slovenskom prebore. Akurát že tu je viac ľudí a vlastne na našom behu bol štadión aj tak poloprázdny."
 

Najrýchlejší čas stredajšieho popoludnia predviedla Kanaďanka Melissa Bishopová, ktorá v štvrtom rozbehu triumfovala výkonom 1:58,38 m.

Atletika - ženy - 800 m - rozbehy:
1. Melissa Bishopová (Kan.) 1:58,38
2. Marina Arzamasovová (Bielorus.) +0,06
3. Habitam Alemuová (Eti.) +0,61
4. Selina Büchelová (Švajč.) +0,62
5. Noelie Yarigová (Ben.) +0,74
6. Caster Semenyaová (JAR) +0,93

...

28. Lucia HRIVNÁK-KLOCOVÁ (SR) +2,19