Rozhovor so Smolenovou a Listopadovou pred blížiacimi sa OH

Do britskej metropoly odcestovala včera spred bratislavského Domu športu v poradí tretia časť našej olympijskej výpravy, medzi ktorými boli aj členky NŠC Denisa Smolenová a Katarína Listopadová.

Smolenová bola prvá, ktorá mala istotu štartu na týchto OH a aj prvá skočí do súťažného bazéna. „Som rada, že tam budeme ako tím. Verím, že to pomôže všetkým,“ povedala Denisa.

Pred ranným odchodom ešte stihla na plavárni na Pasienkoch od ôsmej hodinový tréning. „Nie je to pravidlo,“ zareagovala s úsmevom, či vyplavuje pred cestou zo seba stres. „ Neviem však, či sa ešte v deň príchodu do Londýna dostanem do bazéna a nechcem vynechávať tréningy takto tesne pred olympiádou. No bolo to skôr ľahké vyplávanie, dva a pol kilometra.“

Smolenová trénovala v uplynulých dňoch len v Bratislave. „Bolo to dobré rozhodnutie, Denisa je úplne v pohode. Časy, ktoré zaplávala na ME v Debrecíne, ju veľmi povzbudili,“ vravel o svojej zverenke Karol Máčik.

Listopadová, ktorá mala v marci devätnásť, je zo slovenskej „londýnskej“ výpravy najmladšia. „Aspoň sa mám na čo vyhovoriť,“ žartovala. Formu naháňala týždeň na Malorke. „Bolo to náročné, naplánovali sme veľa kilometrov. Pocity mám však dobré.“

Aj s Listopadovou odcestoval včera jej tréner. „Prvý raz odchádzam na podujatie úplne v pohode, pretože viem, že sme cieľ dostať sa na olympiádu splnili. Moji zverenci sa tam budú snažiť dosiahnuť minimálne tie výkony, s ktorými sme sa kvalifikovali. A ak to pôjde, samozrejme, ešte sa zlepšiť,“ sľúbil za svojich „Londýnčanov“ Gabriel Baran, ktorý bude mať na OH aj ďalších členov Národného športového centra Tomáša Klobučníka a Katarínu Filovú.

„Ak si prekonajú osobné maximá, čo sú v určitých prípadoch aj slovenské rekordy, bude to výborné. Tajne však verím, že sa aspoň jeden z nich dostane do semifinále,“ zaželala si šéfka plaveckého zväzu Irena Adámková.

Zdroj: denník Šport, 25. júla 2012