Samuel Jaroš je veľká nádej slovenského snoubordingu

Bratislava 21. 12. 2018 (TASR) – Pre slovenskú snoubordistku Klaudiu Medlovú budú vrcholom tejto zimy majstrovstvá sveta v americkom Park City. Predstaví sa v dvoch freestyleových disciplínach (6. februára v Big Air a 9.-10. februára v slopestyle), v oboch s medailovými ambíciami.

"Za druhý vrchol považujem účasť na januárových X Games v americkom Aspene. Na pozvanie organizátorov štartuje iba osem žien, zatiaľ som prvá náhradníčka," uviedla Medlová na piatkovej tlačovej konferencii a zhodnotila doterajší priebeh sezóny. "S tréningami som začala v Japonsku a pretekársky som ju odštartovala tretím miestom v disciplíne Big Air na Svetovom pohári v novozélandskej Cardrone. Pokračovala som tam v tréningu. Neskôr som sa presunula do Európy, jazdila v rakúskom Hintertuxe a rôznych tréningových kempoch vo Švajčiarsku."

O svojich plánoch v rozbehnutej sezóne informovali aj snoubordingoví funkcionári na tlačovej besede v Dome športu na Junáckej, ktorú spoluorganizovalo Národné športové centrum. "Došlo k zmene termínu najväčšieho medzinárodného snoubordingového podujatia sezóny na Slovensku, Európskeho pohára v slopestyle v Jasnej, ktorý sa mal uskutočniť v dňoch 7. – 8. januára 2019. Situácia, ktorá momentálne sprevádza naše strediská, nedovolí toto podujatie zorganizovať. Uskutoční sa v marci, ale presný termín ešte nevieme," uviedol podpredseda úseku snoubordingu Slovenskej lyžiarskej asociácie a súčasne tréner reprezentácie SR vo freestyle Marek Hliničan a dodal: "Pre mňa jedna z najdôležitejších akcií bude Detská Tour vo freestyle, určená pre deti v školskom veku. Bude sa jazdiť slalom a snoubordkros. Ide nám o to dostať deti na svah a ukázať im čaro snoubordingu. Očakávame rozšírenie základne talentov, z ktorých budeme môcť v budúcnosti vyberať tých najtalentovanejších a podporiť ich."


Foto NŠC: zľava Marek Hliničan-tréner Medlovej, Samuel Jaroš-člen NŠC, Eva Hanic-členka NŠC, Klaudia Medlová, Matej Matys-tréner Jaroša


Sedemnásťročný Samuel Jaroš je veľká nádej slovenského snoubordingu: "Aj ja som odštartoval sezónu na Novom Zélande na finále juniorských MS, na ktoré som sa pripravoval po zranení. V disciplíne Big Air som skončil štvrtý, pričom účasť v slopestyle sa mi nevydarila. So štartom do sezóny som však spokojný a trénujem naplno. Práve som sa vrátil zo Švajčiarska. Svoje umiestnenie by som chcel zopakovať, prípadne vylepšiť aj na ďalších juniorských MS v apríli vo švédskom Kläppene. Budú už pre mňa posledné, keďže budem mať 18 rokov. S trénerom sme sa dohodli, že preto vynechám februárové klasické MS. S výhľadom na zimné olympijské hry sa budem snažiť získať čo najviac bodov v pretekoch Európskeho pohára, aby som následne mohol štartovať aj na Svetových pohároch."


Foto archív: Samuel Jaroš


Hliničan k tomu dodal: "Pred štartom na juniorských MS sme predpokladali umiestnenie Samuela do 8. miesta. Podaril sa mu však skvelý výsledok, keď pódium mu ušlo len o niekoľko bodíkov. Bolo to pre nás pozitívne prekvapenie. Juniorské MS sú takmer tak kvalitne obsadené ako MS seniorov. Najlepší v snoubordingu sú totiž práve 17, 18, 19-roční pretekári."