Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ v bežeckom lyžovaní na kolieskových lyžiach

Madona,11.8.2019 (SLA-Ján Valuška) - Na MSJ v bežeckom lyžovaní na kolieskových lyžiach, ktoré sa konalo v Lotyšsku, Madone (8. – 11.8.2019), siahli slovenské reprezentantky a členky NŠC Kristína Sivoková a Timea Mazúrová v posledný deň šampionátu na medailu. Počas posledných súbojov v tímovom šprinte voľnou technikou získali bronz.
Deň predtým na MS ženy získala striebro dlhoročná bývalá členka NŠC Alena Procházková v disciplíne 15km voľnou technikou s hromadným štartom, keď zdolala ruské hviezdy bežeckého neba.

Na snímke zľava:
Kristína Sivoková, Alena Procházková, Timea Mazúrová

Ďalšie výsledky členov NŠC:
8.8.2019 - Úvodný deň MS v behu na kolieskových v juniorskej kategórii prekvapila na 10 km klasickým štýlom krásnym 6. miestom Kristína Sivoková a v prvej desiatke sa na 9. priečke umiestnila Mária Danielová.
Ján Koristek obsadil 17. miesto, Barbora Klementová 18. priečku a junior Matúš Oravec dosiahol predvedeným výkonom na svoje historicky najlepšie FIS body čo ho zaradilo na 18. pozíciu.

9.8.2019
MS juniorky:
20 km šprint klasický štýl - Kristína Sivoková 5. miesto, Timea Mazúrová 6. miesto. Do top desiatky sa prebojovala aj Marianna Klementová svojim 10. miestom a 11. priečku obsadila Mária Danielová. Denis Tilesch sa predviedol výborným 8. miestom. Matúš Oravec obsadil 18 miesto.

MS muži
Šprint    Ján Koristek (na snímke) 31. miesto

10.8. 2019
MS muži:
20 km voľným spôsobom - Ján Koristek, 6. miesto. Podarilo sa mu poraziť aktuálneho štvor-násobného majstra sveta zo Seefeldu a druhého muža celkového hodnotenia Svetového pohára v behu na lyžiach Bolschunova z Ruska.

15 km voľným spôsobom - Kristína Sivoková 5. miesto, Timea Mazúrová 9. miesto a Mária Danielová 15 miesto.