Skvelá Vlhová získala druhú striebornú medailu na MS v zjazdovom lyžovaní 2021, je vicemajsterkou sveta v slalome

Cortina d’Ampezzo 20.2.2021 (webnoviny.sk)- Slovenská reprezentantka Petra Vlhová, štartujúca na svetovom šampionáte FIS s podporou Národného športového centra, získala v sobotu na svetovom šampionáte v zjazdovom lyžovaní striebornú medailu v slalome.


Foto SITA/AP: Slovenská reprezentantka Petra Vlhová na štarte slalomu na MS v zjazdovom lyžovaní. Cortina d'Ampezzo, 20. február 2021.

Majsterkou sveta sa stala Rakúšanka Katharina Liensbergerová a bronz si po štyroch víťazstvách v najtočivejšej disciplíne na predchádzajúcich svetových šampionátoch vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Liptáčka Vlhová rozšírila svoju zbierku zo svetových šampionátov už na šesť cenných kovov. Po striebre z tímovej súťaže v St. Moritzi 2017 a medailovom komplete z Aare 2019 pridala v Cortine d’Ampezzo 2021 dve striebra z kombinácie a slalomu.

Vlhová stratila na víťazku sekundu
Vlhová útočila z druhého miesta po 1. kole, ale napokon na Liensbergerovú nemala nárok. V súčte oboch kôl ju 23-ročná Rakúšanka zdolala o celú sekundu. Liensbergerová bola najrýchlejšia v oboch kolách sobotňajších pretekov a tretiu Shiffrinovú prevýšila o takmer dve sekundy.