Slováci do Trentina s medailovou nádejouNa 26. svetovú zimnú univerziádu v talianskom regióne Trentino vyslala Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ) dovedna 51 športovcov. Na severovýchode Talianska budú od 11. do 21. decembra Slovensko reprezentovať v 7 športových odvetviach - hokej, biatlon, alpské lyžovanie, akrobatické lyžovanie, snoubording, bežecké lyžovanie a krasokorčuľovanie.

V Taliansku by sa malo počas desiatich súťažných dní predstaviť viac ako 2500 vysokoškolákov z 50 krajín sveta v dvanástich športových disciplínach. Slovensko nebude mať zastúpenie v piatich z nich - v severskej kombinácii, skokoch na lyžiach, curlingu, rýchlokorčuľovaní a rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe. Súťažiť sa bude v známych talianskych strediskách Trento, Monte Bondone, Val di Fiemme, Val di Fassa, Baselga di Pine a Pergine Valsugana.

Slováci získali v ére samostatnosti SR na zimných univerziádach 16 zlatých, 11 strieborných a 21 bronzových medailí. Z nich sedem pred dvoma rokmi v tureckom Erzurume. Štyri zlaté medaily získala bežkyňa na lyžiach a ambasádorka NŠC Alena Procházková, z nich tri boli individuálne a jedna tímová s Petrom Mlynárom. Bronz získali hokejistky, Matej Kazár a členka NŠC Jana Gantnerová (na snímke). Práve ona môže obhájiť zisk cenného kovu, ktorý získala v slalome. "Očakávame od nej štandardný výsledok, snáď na úrovni jej predchádzajúceho bronzu. Myslím si, že výsledok by mohla dosiahnuť skôr v kombinácii," zamyslel sa vedúci slovenskej výpravy Róbert Janikovský.

Športovci NŠC na SZU 2013 v Trentine:

Biatlon: Paulína Fialková a Michal Šima
Beh na lyžiach: Andrej Segeč
Alpské lyžovanie: Matej Falát, Jana Gantnerová, Barbara Kantorová a Barbora Lukáčová

Zdroj: TASR, 9. decembra 2013