Slovenskí reprezentanti taekwondo bodovali na ME do 21 rokov

Rumunsko, Bukurešť 22. 11. 2015 (SATDK) - Skvelý výsledok sa podarilo vybojovať Adriánovi Angyalovi, športovcovi v podpore NŠC, keď na Majstrovstvách Európy do 21 rokov vybojoval bronzovú medailu.

V prvom zápase nastúpil proti súperovi z Islandu, ktorého porazil tesne 7:6.  V ďalšom dueli sa stretol s anglickým reprezentantom Henley Thomasom, ktorého dokonca vyradil na 12-bodový rozdiel a vybojoval si tak postup do semifinále. Aj keď do boja o postup do finále s Rusom Kirillom Kamaletdinovom nastúpil s veľkým odhodlaním, musel zo zápasu kôli zraneniu odstúpiť.

Bronzová medaila Adriána Angyala je historicky prvou medailou Slovenskej asociácie taekwondo WTF na vrcholových podujatiach a zapíše sa tak do siene slávy slovenského taekwonda.
                                                                                          
Za týmito skvelými výkonmi je určite práca ich klubových trénerov, ale samozrejme aj trénera Mária Šveca, ktorí slovenskú výpravu na ME 21 viedol a okrem zabezpečovania logistiky a starostlivosti o našich reprezentantov, sprevádzal ich aj na “tatami” pri ich zápasoch.

O dobrú atmosféru a podporu na podujatí sa postarali všetci členovia slovenskej výpravy a samozrejme aj ďaľší naši nasadení pretekári Dávid Sajko (športovec NŠC), Radka Hudáková, Daniel Lefkovitš a Samuel Kukura, ktorí na turnaji síce nebodovali, no svojimi výkonmi ukázali, že majú potenciál a dokážu skvelo zabojovať aj na takýchto “top level” turnajoch.


Foto SATDK - v strede Adrián Angyal