Slovensko budú na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže v Sarajeve reprezentovať aj športovci NŠC

Bratislava 28. 1. 2019 (SOŠV) - V dňoch 10. - 15. februára 2019 sa v Bosne a Hercegovine pod hlavičkou Európskych olympijských výborov uskutoční zimný Európsky olympijský festival mládeže - EYOF Sarajevo & East Sarajevo 2019. Slovensko naň vyšle 71-člennú výpravu, ktorú schválil výkonný výbor Slovenského olympijského a športového výboru. Našu krajinu bude reprezentovať 45 športovcov (31 chlapcov a 14 dievčat) vo veku 15 až 17 rokov v siedmich športových odvetviach. Vo výprave sa medzi zjazdármi predvedú športovci NŠC Filip Baláž a Filip Botka a za bežecké lyžovanie sú členmi NŠC všetci športovci uvedení nižšie.

Výprava SR:

Zjazdové lyžovanie (slalom, obrovský slalom, súťaž družstiev)
Dievčatá: Derfenyiová Iveta, Strachanová Silvia, Zimenová Miroslava, Pavláková Andrea
Chlapci: Baláž Filip-NŠC, Sanitrár Ján, Lások Adam, Botka Filip-NŠC
Realizačný tím: Sanitrár Ján (hlavný tréner), Vozárik Stanislav (tréner), Pavelka Juraj (servis)

Bežecké lyžovanie (10km klasickou technikou, 7,5 km voľnou technikou, 1,2 km šprint, miešaná štafeta 4x5 km) 
Dievčatá: Danielová Mária-NŠC, Klementová Marianna-NŠC, Sivoková Kristína-NŠC
Chlapci: Tilesch Denis-NŠC, Oravec Matúš-NŠC
Realizačný tím: Holienčík Stanislav (vedúci tímu), Brünn Jozef (tréner, servis), Benka-Rybár Ondrej (servis)

Biatlon (7,5 km individuálne preteky, 6 km šprint, miešaná štafeta 2x7,5 km – 2x6 km)
Dievčatá: Kapustová Ema, Horniaková Barbora, Hubačová Michaela, Vozárová Viktória
Chlapci: Gregor Matej, Koštiál Adam, Cesnek Damian, Vološin Juraj
Realizačný tím: Kazár Peter (tréner), Kramla Filip (tréner), Závalec Samuel (servis), Kostolányi Ondrej (servis)

Snowboard (slope style, big air)
Chlapci: Mlynček Juraj
Realizačný tím: Smekal Jozef (tréner)

Krasokorčuľovanie (krátky program, voľný program)
Dievčatá: Doboszová Ema
Realizačný tím: Vrlák Rastislav (tréner)
Rozhodkyňa: Bašová Hana

Ľadový hokej
Chlapci: Beke Adam, Latkóczy Šimon, Groch Šimon, Putala Marek, Stacha Marko, Jombík Adam, Fatul Oliver, Zubák Adrián, Smidžar František, Petráš Richard, Jamrich Mário, Myklukha Oleksiy, Kašlík Matej, Ragan Jakub, Nemec Richard, Lukošík Adam, Kolenič Jakub, Faith Roman, Mastič Maxim, Rehák Samuel
Realizačný tím: Groma Martin (manažér), Lipianský Ján (hlavný tréner), Sýkora Roman (asistent trénera), Beli Stanislav (doktor), Čulka Dušan (masér)

Rýchlokorčuľovanie (500 m, 1000 m, 1500 m)
Dievčatá: Rusnáková Petra, Filipová Lucia
Realizačný tím: Novotná Kateřina (trénerka)

Vedenie výpravy:
Hanzel Roman (vedúci výpravy), Demeter Boris (zástupca vedúceho výpravy), Fano Roman (lekár výpravy), Caro Robert (masér výpravy), Šiller Ján (mediálny atašé - tlačové médiá), Galica Andrej (mediálny atašé - digitálne médiá), Marx Walter (olympijský ambasádor)