SP Čunovo: Dukátová sa nedostala medzi elitnú desiatkuBratislava-Čunovo (canoe.sk)
- 2. kolo svetového pohára ICF sa konalo 21. - 23. Júna 2019 v areáli vodného slalomu Bratislava - Čunovo.Muži získali dve medaily, zlato Andrej Málek, striebro Matej Beňuš.V elitnej desiatke nechýbali ani Alexander Slafkovský a Michal Martikán, finišovali na 5. resp. 6. pozícii.  
 
Menej sa darilo kajakárkam. Eliška Mintálová ani Jana Dukátová, členka NŠC, sa nedostali medzi elitnú desiatku. Dukátovej ušiel postup o viac ako päť sekúnd a skončila šestnásta, Mintálová úplne minula štyri bránky a v hodnotení uzatvárala semifinálovú tridsiatku.
"V semifinálovej jazde som mala veľmi zlé aj veľmi dobré momenty. Uvidíme, čo mi povie videoanalýza. Asi najviac som stratila priamo pred tribúnou, kde som v premenlivej vode nebola v ideálnej pozícii loďou a nedokázala som zareagovať na všetky zmeny vody,"prezradila skúsenejšia z dvojice slovenských semifinalistiek Jana Dukátová.
 
"Bolo to veľmi zlé. Už od prvej bránky som sa cítila divne a mala zlý nájazd do druhej bránky, ktorú som minula. Vedela som, že je to zlé a už som to psychicky nezvládla,"poznamenala smutným hlasom Mintálová. Celkové prvenstvo si vyjazdila Rakúšanka Corinna Kuhnleová.