SP v lyžovaní: tri Slovenky, tri vypadnutia

Záhreb, 4.1.2014 (pravda.sk) - Američanka Mikaela Shiffrinová sa stala suverénnou víťazkou nedeľňajšieho slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok v chorvátskom Záhrebe. Zvíťazila s obrovským náskokom 1,68 s pred Rakúšankou Kathrin Zettelovou. Tretia skončila prekvapujúco Nórka Nina Lősethová (+2,79), ktorá sa dostala prvý raz v kariére na stupne víťaziek vo Svetovom pohári.

„Trať bola pripravená fantasticky. Čím je podložka tvrdšia, tým lepšie pre mňa.“, vravela Shiffrinová.

Slovenkám sa na tvrdom teréne na Medveďom vŕšku nad Záhrebom na rozdiel od Shiffrinovej nedarilo, ani jedna z tria Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová a Barbara Kantorová preteky nedokončila. Úradujúcej juniorskej majsterke sveta Petre Vlhovej patrila po 1. kole skvelá 11. pozícia s odstupom 2,44 s za Shiffrinovou. Devätnásťročná Liptáčka útočila na najlepšie umiestnenie v slalome SP v kariére (dosiaľ 11. priečka zo Semmeringu 2012), ale chyba v strednej časti druhého kola ju pripravila o túto možnosť.

Veronike Velez-Zuzulovej nevyšla už prvá jazda, ale s odstupom 3,83 s za Shiffrinovou sa napokon z 29. miesta pretlačila do 2. kola. V ňom však opäť viackrát zaváhala a napokon v spodnej časti opustila trať.

Tretia Slovenka Barbara Kantorová, ktorá jazdí aj pod značkou NŠC sa v tejto sezóne prvý raz predstavila v slalome Svetového pohára, avšak s pretekmi sa lúčila už v 1. kole.

Celý článok čítaj tu.


Na snímke, Barbara Kantorová