Športové lezenie: Michalková majsterka SR v boulderingu, štvrtá na EY Cupe

Bratislava 27.3.2018 (JAMES-Tomaso Greksák) - Tento rok sa festival Hory a mesto sťahoval na nové miesto do SPDaM MSR Bory Mall Bratislava, a teda aj preteky, ktoré sú už jeho neoddeliteľnou súčasťou. V nových priestoroch na vynovených profiloch a nanovo usporiadaných sa po roku konali Majstrovstvá Slovenska v boulderingu opäť v Bratislave. Organizátorom MSR v boulderingu a Slovenského pohára mládeže a dospelých je Slovenský horolezecký spolok JAMES.

62 mužov a 26 žien bojovalo v 4 kvalifikačných skupinách a 10 kvalifikačných bouldroch o postup do finále. Staviteľom sa tento rok podarilo upiecť pomerne ľahké bouldre v kvalifikácii, preto hlavne v mužskej kategórii bolo treba nezaváhať a vyliezť všetkých 10 problémov na minimum pokusov.

Z kvalifikácie postupovalo 10 mužov a 10 žien do finále. Aj ženské finále sa ukázalo ako ľahké, našťastie boli baby pekne rozradené už z kvalifikácie a tak prípadné zhody vyriešil predchádzajúci výsledok. Nakoniec sa podarilo zvíťaziť Vande Michalkovej, členke NŠC a získať tak ďalší titul Majsterky Slovenska. Druhá skončila česká pretekárka Karolína Nevělíková a tretiu priečku obsadila juniorka Katka Váleková.

U mužov bolo finále podstatne väčší boj, zo 4 finálových bouldrov sa vyliezli iba tri a aj tie vyliezli iba traja najlepší pretekári, ktorých nakoniec rozradili pokusy na topy. Majstrom Slovenska sa stal s čistým kontom na 3 bouldroch Róbert Luby, za ním skončil jeho klubový kolega Jakub Švub a trojicu uzatváral jeho starší brat Matej Švub.


Voiron 7. - 8.4.2018 (Anna Michalková) - Vo francúzskom Voiron sa uplynulý víkend konalo prvé kolo EYC - European Youth Cup 2018, disciplína Lead (lezenie s lanom). Naša najúspešnejšia športová lezkyňa a členka NŠC Vanda Michalková obsadila 4. miesto, čo je na úvod sezóny, po takmer 7 mesiacoch od posledných európskych pretekov v kategórii Youth A, slušný výsledok.
Viac informácií na fb, čítaj tu.


Foto Bruno Lavit Photography: Vanda Michalková vo Voiron