Strieborný návrat z Kazane a výzva pred Moskvou

Atlét Marcel Lomnický, ovenčený čerstvou striebornou medailou, ktorú priniesol aj ukázať, bol protagonistom tlačovej konferencie v priestoroch Národného športového centra v športovej hale Mladosť na Trnavskej ulici v Bratislave. Úspešný kladivár, ktorý patrí pod krídla NŠC, priblížil prítomným svoje vystúpenie na 27. svetovej univerziáde v Kazani príťažlivou formou – autentickým zostrihom slávnostného dekorovania troch najlepších kladivárov na najvyššom svetovom fóre univerzitných športovcov a „vtiahol“ ich do atmosféry bojov tým najzaujímavejším spôsobom – vlastným komentárom. 26-ročný slovenský reprezentant dosiahol v kazanskom univerzitnom kladivárskom kruhu výborný výsledok v podobe striebra, za ktorým stojí hodnotný výkon 78,73 m. Vytvoril si ním svoje osobné maximum a vylepšil si ho o 58 cm (dovtedy 78,15) v spoločnosti 17 kladivárov, pričom dosiahol svoj najdlhší hod posledným pokusom. Získal by ním dokonca medailu aj na londýnskych OH.


    

„Na Zlatej tretre som Poliaka Fajdeka prehodil, prekvapilo ma, že tu vyhral, ale zaslúžene, bol najlepší. Ja som sa cítil v pohode, bol som načasovaný na kvalifikáciu, ktorá nakoniec neprebehla, hádzalo sa priamo početné finále, ale prispôsobil som sa.“ Marcel nešetril chválou na veľmi dobré podmienky na univerzitnom šampionáte z pohľadu organizácie, ubytovania, stravy i celkovej atmosféry. Dôležité je, že svojím výkonom sa náš kladivár posunul v tohtoročných svetových tabuľkách na piate miesto. Po špecifikovaní svojich najväčších súperov v kladivárskom kruhu vyjadril nádej, že na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Moskve sa môže dostať vysoko. V príprave na MS pre to urobí všetko.

              

Želanie k úspechu na MS i v ďalšom pôsobení Marcela Lomnického, ale zároveň aj poďakovanie za úspešnú reprezentáciu vyjadrili čelní predstavitelia inštitúcií, s ktorými je športová kariéra slovenského kladivára spätá. Postupne riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda, šéf Slovenského atletického zväzu Peter Korčok a prezident Slovenskej asociácie univerzitného športu Július Dubovský zhodnotili Lomnického úspešné účinkovanie ako skvelý príklad i povzbudenie pre mladých športovcov do budúcnosti.


Fotogaléria


Zdroj: NŠC, 11. 7. 2013