SU: Lukostrelec Vladimír Hurban ml dosiahol 621 bodov

Tchai-pei 20. 8. 2017 (sport-aktuality.sk) - Na XXIX. svetovej univerziáde v Tchaj-peji na Taiwane (19. - 30. augusta) v nedeľu zasiahli do hry aj slovenskí športovci, za Národné športové centrum sa predstavil lukostrelec Vladimír Hurban ml.

Nedarilo sa plavcom a ani jeden z nich v nedeľu nepostúpil do semifinále. Silvia Lászlová na 50 m motýlik (28,13 s) skončila piata v piatej rozplavbe a klasifikovali ju na 30. mieste, Barbara Bartovičová bola na 200 m znak (2:22,78 min) siedma v druhej rozplavbe a celkovo tiež tridsiata.

Tomáš Klobučník na prsiarskej stovke (1:02,37) doplával tretí v šiestej rozplavbe a patrí mu konečná 25. pozícia.

Džudista Matej Hajas v kategórii do 100 kg v prvom zápase zdolal Mhdghassana Hebu zo Sýrie, no v osemfinále vypadol s Hadisom Ramičom z Bosny a Hercegoviny.

Lukostrelci majú za sebou kvalifikáciu v olympijskom luku. Darilo Alexandre Longovej, ktorá výkonom 643 bodov zo 720 možných skončila desiata a v prvom kole vyraďovacej časti má voľný žreb. Za zmienku stojí, že kvalifikáciu vyhrala Čchoi Mi-sun z Kórejskej republiky v novom svetovom rekorde 687 bodov.

Na ceste do šestnásťfinále vyradila Xenu Hendru Chomapoyovú z Filipín 6:4. ďalší minimálne jeden súboj eliminácie čaká Longovú v pondelok. Medzi mužmi Vladimír Hurban ml., člen NŠC, dosiahol 621 bodov, v prvom kole play-off zdolal Čecha Víta Vejražku 6:2 a v druhom nestačil na Rumuna Dana Olaruho (0:6).

Športový gymnasta Slavomír Michňák absolvoval svoje vystúpenie už v sobotu, po dvoch sledoch na koni s držadlami priebežne figuroval na 7. mieste, v prostných bol priebežne jedenásty.

V nedeľu po ďalších troch sledoch klesol v oboch disciplínach do štvrtej desiatky - v prostných na 38. miesto a na koni s držadlami na 37. pozíciu.