Sumár úspešných výsledkov slovenských športovcov na SZU

Najúspešnejšie výsledky slovenských športovcov na 27. svetovej zimnej univerziáde (24.1. - 14.2.2015)

Osrblie:
biatlon:
25.1. - individuálne preteky žien na 15 km. Paulína Fialková pre dve chyby v poslednej streľbe obsadila tretie miesto a vybojovala prvú medailu pre SR na 27. SZU.
27.1. - Paulína Fialková získala v šprinte pre Slovensko osemnástu zlatú medailu v histórii zimných univerziád, dovedna s letnými ich má SR na svojom konte už 26.
28.1. - stíhacie preteky žien na 10 km. Fantastická Paulína Fialková dosiahla striebornú medailu.

Granada:
alpské lyžovanie
7.2. sa Jana Gantnerová umiestnila na výbornom 5. mieste v alpskej kombinácii, keď  vyťažila z poradia po super G, kde skončila na 22. priečke. V slalome tak štartovala ako ôsma a využila výhodu upravenej zjazdovky.
8.2. sa o bronzovú medailu postaral slovenský lyžiar Matej Falat, ktorý na 27. Svetovej zimnej univerziáde v španielskej Granade získal bronzovú medailu v alpskej kombinácii.
11.2. Dvadsaťpäťročná Jana Gantnerová v mrazivom počasí v Sierra Nevade výkonom z prvého kola atakovala medailové pozície. Priebežne figurovala na druhej priečke, keď na vedúcu Aasbergovú strácala 2,08 s. Druhá jazda jej však nevyšla ideálne, dosiahla až 12. najrýchlejší čas a v súčte oboch kôl (2:13,07 min) to napokon stačilo na piatu priečku.
13.2. Jana Gantnerová cenný kov síce nezískala v žiadnej z jednotlivých disciplín, no obsadila tretie miesto v tzv. kombinovanej klasifikácii. Na základe umiestnení v superobrovskom slalome, superkombinácii, obrovskom slalome a slalome prideľovali organizátori pretekárkam body. Gantnerová za 21. (super G, 80 bodov), 15. (slalom, 86) a dve piate priečky (kombinácia, obrovský slalom, po 103) dostala dovedna 372 bodov, čo jej stačilo na tretie miesto a zisk bronzovej medaily pre Slovensko. Zlatá Maren Nessen Byrkjelandová z Nórska nazbierala 388 a strieborná andorrská lyžiarka Carmina Pallasová 387 bodov.
14.2. Slovenský lyžiar Matej Falat si na 27. Svetovej zimnej univerziáde v španielskej Granade vyjazdil už druhú medailu, tentokrát striebornú zo slalomu.

ľadový hokej:
Slovenská vyskoškolská hokejová reprezentácia obsadila na 27. svetovej zimnej univerziáde v Granade konečnú piatu pozíciu. Vo svojom záverečnom vystúpení zdolali zverenci hlavného trénera Andreja Výboha v piatkovom večernom súboji o piate miesto v hale Mulhacén Pavilion vysokoškolských hokejistov Japonska 8:3.

Univerziádny tím SR 2015, foto Ján Súkup

akrobatické lyžovanie:
9.2. slovenská reprezentantka v slopestyle Zuzana Stromková vybojovala v preloženom preteku z nedele 8.2. striebornú medailu.

V medailovej bilancii sa Slovensko s ôsmimi medailami (1 + 3 + 4) umiestnilo na konečnom 16. mieste.