Superfavorit z USA trikrát prekonal Godlu, s Nemeckom potrebujeme aspoň bod

Montreal, 29.12.2014 (topky-sportky.sk, NŠC) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom treťom zápase v A-skupine juniorských MS v Montreale s rovesníkmi z USA 0:3. Na konte tak majú stále tri body za víťazstvo nad obhajcom titulu Fínskom (2:1) a zostávajú na tretej priečke tabuľky. K postupu do štvrťfinále potrebujú získať v záverečnom skupinovom vystúpení s Nemeckom (v stredu o 2.00 SEČ) aspoň bod, teda dostať zápas do predĺženia.

Slováci, ktorým chýbal potrestaný obranca Erik Černák, od úvodu čelili jasnej streleckej prevahe súpera. Pozornou defenzívou však dokázali dlho eliminovať jeho útočnú silu a navyše sami hrozili z brejkov. S favoritom držali krok až do 38. minúty, keď Denisa Godlu prekonal z veľkého uhla Sonny Milano. V tretej tretine Američania vystupňovali svoj tlak a víťazstvo ešte poistili gólmi Dylana Larkina a Johna Haydena.