SZU 2015: Paulína Fialková zlatá v šprinte

Osrblie, 27. januára 2015 (sport.aktuality.sk)

Paulína Fialková získala pre Slovensko prvú zlatú medailu na 27. svetovej zimnej univerziáde.

V biatlonovom areáli v Osrblí previedla 22-ročná rodáčka z Brezna bezchybný výkon, keď k čistej streľbe pridala aj dobrý beh a stala sa suverénnou víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km. Pre Paulínu Fialkovú je to už druhá medaila na podujatí, v nedeľu získala bronz vo vytrvalostných pretekoch.

"Dnes som podala stopercentný výkon. Som tu doma a cítim sa tu skvele. Streľba raz vyjde a raz nie, dnes mi to vyšlo. Na strelnici som na 'ležke' sledovala Češku Landovú a keď ona odstrieľala čisto, chcela som aj ja. V poslednom bežeckom kole som trochu 'vykapala', zdravotne nie som úplne v poriadku. Zlato vždy veľa znamená, je to cenné umiestnenie. Reprezentujem tu nielen Slovensko, ale aj moju univerzitu. Aj v ďalších súťažiach by som chcela bojovať o medaily," povedala v cieli pre RTVS Paulína Fialková.

Druhá v utorok skončila Ruska Jevgenija Pavlovová (+29,5 s) a tretia Češka Jitka Landová (+34,9).

Paulína Fialková získala pre Slovensko už osemnástu zlatú medailu v histórii zimných univerziád, dovedna s letnými ich má SR na svojom konte už 26. Na trati sa predstavili aj ďalšie štyri Slovenky. Na 25. mieste pozícii klasifikovali Luciu Šímovú, o dve pozície nižšie Alžbetu Majdišovú, Janka Maráková obsadila 30. priečku a Andrea Hôrčiková 31. stupienok.