SZU: Biatlonistka Prekopová získala v Taliansku zlatú medailu

Do bilancie slovenských univerzitných kovov je to už sedemnáste zlato a celkovo jubilejná 50. medaila. Slovenská biatlonistka Natália Prekopová získala pre Slovensko prvú zlatú medailu na 26. svetovej zimnej univerziáde v pretekoch na 15 km.

"Je to moja prvá zlatá medaila a asi aj najlepší výsledok v kariére. Dovolím si tvrdiť, že Nowakowská-Ziemniaková je svetová trieda, takže je pochopiteľné, že bola lepšia v behu. Biatlon je predovšetkým aj o streľbe a som rada, že mi to vyšlo," konštatovala Prekopová, ktorá spolupracuje s NŠC v rámci projektu "Diagnostika športovej trénovanosti."

"Priznám sa, že som nečakala takýto úspech, no nastupovala som na preteky s najvyššími ambíciami. Išlo sa mi vynikajúco a rovnako sa mi darilo i v streľbe. Keď som raz minula na prvej položke, tak som si myslela, že je to zlý začiatok, no opak bol pravdou. Podmienky na biatlon dnes boli úplne ideálne a musím povedať, že som mala vynikajúco pripravené lyže, čiže sa mi dobre behalo," uviedla po pretekoch Natália.

"Po prvej položke, keď som raz minula, som si povedala, že by bolo super dať tri nuly. To sa mi podarilo," šťastne povedala Prekopová a na margo vystúpenia všetkých dievčat dodala: "Bol to veľmi dobrý vstup do univerziády, možno sme to ani nečakali. Dúfam, že v ďalších pretekoch sa bude babám dariť ešte viac."

 Do bilancie slovenských univerzitných kovov je to už sedemnáste zlato a celkovo jubilejná 50. medaila.

Členka NŠC Paulína Fialková obsadila 15. miesto.

Zdroj: TASR, 14. decembra 2013